10:09, 20 травня 2014 р.
Нарешті облдержадміністрація зацікавилась Житомирським лікеро-горілчаним заводом
19 травня відбулася виїзна нарада облдержадміністрації, яку очільник області Сидір Кізін провів на Житомирському лікеро-горілчаному заводі. У нараді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Ірина Супрун, керівники правоохоронних органів, податкової, фінансової інспекції, а також колектив заводу.
Метою виїзного засідання стало вивчення ситуації, що відбувається на підприємстві, безпосередньо на місці. Вивчення документів, призначення перевірки фінансово-господарської діяльності, з’ясування юридичного статусу підприємства, оскільки є укази Президента про те, що підприємство повинно було бути передано в сферу управління Міністерства агропромислової політики.
На даний час управління державним майном державного підприємства «Житомирський лікеро-горілчаний завод» здійснює Державне управління справами. Є Указ Президента, відповідно до якого підприємство ще у 2008 році повинно було бути передано в сферу управління Міністерства аграрної політики і продовольства. Сидір Кізін повідомив, що звернувся до Міністерства з пропозицією виконати указ Президента та постанову Уряду і передати підприємство в сферу управління Міністерства аграрної політики і продовольства. В даний час звернення розглядається.
Очільник області вислухав пояснення голови профспілкового комітету Мирослава Кучера та першого заступника генерального директора підприємства Олександра Макаренка, який відповідно до розпорядження Державного управління справами з 8 травня 2014 року є т.в.о. керівника заводу. З їх слів, підприємство не має заборгованості з виплати заробітної плати, є прибутковим, сплачує податки. Люди протестують проти незрозумілих призначень керівників з боку Державного управління справами і рішення цього органу щодо приватизації підприємства. Це викликало обурення народу. Люди більше 2-х тижнів намагаються відстояти свою позицію.
Поговоривши з людьми, голова облдержадміністрації заявив, що облдержадміністрація зацікавлена в тому, щоб на території області працювало підприємство, яке є одним з найбільших платників податків. Щоб підприємство стабільно працювало і не було втягнуто в жодні корупційні схеми, буде створено робочу комісію облдержадміністрації, куди увійдуть керівники правоохоронних органів, податкової інспекції До її складу було запропоновано долучитися тимчасовому керівнику підприємства, голові профспілкової організації, а також представникам громадських організацій.
Сидір Кізін також запевнив колектив заводу у тому, що підприємство не буде закрито чи приватизовано.
Нагадаємо, що залучитись підтримкою місцевої та обласної влади, Житомирському ЛГЗ сприяють активісти Майдану.
14 травня працівники Житомирського ЛГЗ пікетували під ДУС та Верховною Радою. У Києві пообіцяли владнати непорозуміння. Але стало не ліпше, як ми можемо сьогодні переконатись. Люди на заводі говорять, що це тільки початок і наступні дві доби будуть спекотними. Працівники ЛГЗ готові обороняти підприємство від "грязних рук" дерикторів з ДУСа. Головне, як зазначили мітингуючі, це протриматись до 25 травня. Люди вірять, що, можливо, вибори, змінять ситуацію.
05 квітня 2014 року представники ДУСу, в особі Ратушняка О.В. та Петрука В.В. привезли на знайомство нового директора. Працівники заводу, всім колективом відстояли завод та не пустили новопризначеного директора. Колектив заводу написав офіційне звернення до керівництва ДУСу, в якому попросив скасувати призначення Касіча І.П та повернути на посаду ген. директора Спірідонова О.А. або ж погоджувати призначення нового директора із колективом. 12 травня 2014, обманним шляхом, під приводом «чашечки кави» ДУС приїздить до ДП «ЖЛГЗ» і намагається представити заводу нового генерального директора, як то кажуть «один – краще другого».
Як повідомлялось раніше, працівники ЛГЗ звернулися за підтримкою до Державної служби охорони. Але за невідомими вказівками з Києва в охороні заводу відмовили. Тому люди вирішили самостійно забезпечити цілісність заводу.
За подальшим розвитком подій слідкуємо й надалі...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Добровольці-рятувальники з досвідом та камери по місту: це громада на Житомирщині, яка дбає про безпеку
Партнерський матеріал
17:00
13:00
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
Оголошення
09:15, 17 грудня
17:49, Сьогодні
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
live comments feed...