26 лютого о 15:00 годині в Домі української культури відбудеться презентація персональної виставки майстра народної творчості Пащенко Тетяни Болеславівни «Голка, що творить диво».

Народилась майстриня в багатодітній сім’ї колгоспників. Її батьки мали семеро дітей. Після закінчення Щигліївської школи, вступила до технікуму радіоелектроніки. Але напевно в кожної людини трапляються обставини, які заставляють її переосмислити життя, здатні пробудити приховані внутрішні сили, талант - коли він є. Так склалося і в Тетяни Болеславівни. Її заставила взяти в руки голку тяжка хвороба. Шансів на видужання лікарі не давали. У 2005 році почала вишивати. А коли є ліки, які здатні їх заспокоїти, то і хвороба відступає. Ото ж такими ліками для Тетяни Болеславівни стало вишивання, яке забирало весь вільний час і було справою, що полонила всю її душу. За голкою вона забувала про тяжку хворобу та її наслідки. Першими роботами були ікони. Вишиваючи їх, подумки молилася Богу, і Він сотворив диво. Одна за другою народжувалися нові роботи - цікаві, не схожі одна на другу. На вишиваних картинах релігійні сюжети, портрети, природа, лірична тематика. Вражають незвичайні кольорові гами, які майстриня використовує в них.

При вишиванні деяких портретів, аби передати природність, натуральність, вона використовувала більше 400 відтінків. Причому перехід від одного тону до іншого Тетяна Болеславівна робить наскільки тонко, бездоганно, що вишиті картини сприймаються, як живопис.

Творчий доробок у Тетяни Болеславівни великий. Головне в її роботах те, що всі вони вишиті не по стандартних схемах, які можна купити в магазинах, на базарі. Вона вишиває ті картини, портрети людей, які їй запали в душу, розробляючи схему вишивки сама. Її роботи експонувалися декілька разів на персональних виставках в Історичному музеї національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Кмитівському музеї образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука, музеї Архітектури та побуту в с. Пирогове, на виставці «Майстерний червень» в м. Житомирі, Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича, Народному Історичному музеї (м. Коростишів).

І всюди її роботи здобували схвальні відгуки та захоплення не лише від глядачів, а й від фахівців, які знаються на цьому виді народної творчості. Персональні виставки Тетяни Пащенко в Києві відвідали багато відомих людей: посли Франції, Польщі, Англії, Чехословаччини, народні депутати України, відомі професори, титуловані доктори наук, мистецтвознавці. Всі вони високо оцінили роботи майстрині, про що свідчать грамоти, дипломи та найтепліші записи у книгах відгуків. Її називали диво - майстром високого класу сучасної вишивки.