"Прибувши в Житомир, Василь Кук разом з Ярославом Старухом почали формувати цивільний адміністративний апарат і місцеву мережу ОУН. Спочатку Василь Кук, як уповноважений Голови УДП Ярослава Стецька, призначив Голову Житомирського Обласного Управління Івана Луцюка (вчителя з Волині, колишнього провідника ОУН Корецького району) і двох його заступників..."

Це уривок з книги дослідниці визвольного руху, кандидатки історичних наук, науковиці Національного музею історії України та співкоординаторки ініціативи #ВимкниРосійське - Аліни Понипаляк «Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука», яка нещодавно вийшла друком у видавництві «Наш Формат».

Василь Кук став останнім командиром Української Повстанської Армії, яка спочатку чинила спротив нацистським, а потім і совєтським окупантам. Він народився до Першої світової, пережив лихоліття Другої світової, розквіт і згортання діяльності УПА.

Потрапив у совєтський полон і разом з Україною отримав омріяну свободу в 1991-му. Як сімейна скрута вплинула на його погляди? Коли він загорівся ідеєю збройної боротьби? Як пережив смерть братів Ілька й Іларія, яких стратили за українську державність? Як вибудовував мережу ОУН у Дніпропетровську й перебував у підпіллі на Волині й Галичині? Як продовжував тиху боротьбу в 1970–1980 роки й отримав «друге дихання» після відновлення незалежності?

На всі ці питання відповідає історикиня Аліна Понипаляк.

Перша презентація книги відбудеться в Житомирі. Спочатку для військовослужбовців 190-го навчального центру, який до 30-річниці незалежності України отримає почесне найменування «імені Василя Кука».

11 червня, о 17:00 в пресцентрі Житомирської міської ради відбудеться презентація книги для всіх бажаючих за участі авторки та представників видавництва.

Вхід вільний за попереднім зголошенням

https://bit.ly/3uTfNTL

Модератор: Захар Маковський — директор Пластового молодіжного центру Житомирської міської ради (контактний телефон: +380976039899)

На презентації можна буде придбати книгу з автографом авторки