Сучасна українська література очима українського видавця, фізика та засновника видавництва «Кальварія» Петра Мацкевича та презентація ще «гарячої» книжкової новинки «Кальварії» — Олексій Геращенко. Лише секунда.
У першій частині, під час лекції Петра Мацкевича, мова йтиме про справжні обличчя сучасної України, практичну корисність сучасної української літератури та нашу сучасну культуру/літературу у світовому контексті.
Петро Мацкевич — кандидат фізико-математичних наук (1991). Засновник, керівник, а також — багаторічний головний редактор (1995–2006) Видавництва Кальварія. Засновник і директор PR-консалтингової компанії “PR-Prime Company”, у складі якої також працює літературна агенція MSBrand Corporation. Експерт з авторського права, організатор кількох антипіратських кампаній в Україні.
У другій частині відбудеться презентація новинки – книги Олексія Геращенка «Лише секунда». Він розповість про її особливості, звичайність і надзвичайність для читачів.
Житомир – перше місто, де відбудеться презентація новинки! Ще до першої офіційної презентації, яка запланована в рамках Книжкового Арсеналу в Києві.
«Лише секунда» – це роман про самотність людини у великому місті, про переоцінку цінностей, про тонку грань між любов’ю та відразою, життям і смертю. Роман про тебе. Презентація – це розповідь автора про сам роман і процес його створення, про те, як почувається сучасна людина в сучасному місті, про теперішнє і майбутнє життя, а також спілкування з присутніми та автограф-сесія.
Олексій Геращенко — економіст, експерт із управління фінансами, викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи (kmbs), автор власного загальнодоступного безкоштовного курсу «Фінансовий менеджмент» для першого в Україні он-лайн університету Prometheus, лектор Відкритого Університету Майдану, співзасновник коворкінг простору Freud House, письменник.
Додаткова інформація
Про видавця
Петро Мацкевич — кандидат фізико-математичних наук (1991). Засновник, керівник, а також — багаторічний головний редактор (1995–2006) Видавництва Кальварія. Засновник і директор PR-консалтингової компанії “PR-Prime Company”, у складі якої також працює літературна агенція MSBrand Corporation. Експерт з авторського права, організатор кількох антипіратських кампаній в Україні.
Перша освіта: Львівський університет, фізичний факультет.
Наукова та викладацька робота (до 1996 року): Львівський НДІ матеріалознавства (понад 30 наукових публікацій та 13 винаходів у галузі радіоелектронного матеріалознавства)
Львівський університет, кафедра теоретичної фізики (аспірант, асистент, доцент; більше 15 наукових публікацій у галузі теоретичної фізики).
Додаткова освіта та стажування у видавничій сфері (після 1996 року)
-
професійні курси у сфері авторського права, видання наукової літератури, маркетингу у видавничій справі, додрукарської підготовки книжкових видань, поліграфічного виробництва книжкової продукції (Барселона, Київ, Краків, Пряшів, Франкфурт та ін.
-
стажування у Польському видавництві науковому (PWN), Варшава.
Регулярна участь в організації та проведенні заходів з промоції сучасної української літератури в Європі (з 2003 року): Афіни, Братислава, Варшава, Вроцлав, Гельсінкі, Краків, Париж, Рим, Стокгольм, Франкфурт та ін.
За результатами опитування більшості активних «гравців» книжкового українського ринку (видавців, книготорговців і бібліотекарів) — учасників Форуму видавців у Львові, двічі був визнаний кращим головним редактором книжкових видавництв України.
Ініціатор та безпосередній координатор більше 300 видавничих книжкових проектів повного циклу: робота з автором/перекладачем/правовласником, редакційне опрацювання та додрукарська підготовка творів, видання, промоція, продаж. Серед цих проектів:
-
окремі книжкові прозові дебюти низки відомих сьогодні письменників, серед яких Сергій Батурин, Тетяна Винокурова-Садиченко, Лариса Денисенко, Любко Дереш, Любомира Княжич, Василь Кожелянко, Євгенія Кононенко, Марія Матіос, Марина Меднікова, Світлана Поваляєва, Ірен Роздобудько, Марія Ряполова, Алла Серова, Галина Ткачук, Олесь Ульяненко, Ксеня Харченко, Анна Хома та ін.
-
«долауреатні» книжки низки авторів, відзначених Шевченківською премією, серед яких Микола Воробйов, Василь Герасим’юк, Павло Гірник, Марія Матіос, В’ячеслав Медвідь, Петро Мідянка, Ігор Римарук, Тарас Федюк, Василь Шкляр та ін.
-
книжки таких майстрів сучасної української літератури, як Тимофій Гаврилів, Юрко Іздрик, Олександр Ірванець, Богдан Жолдак, Василь Кожелянко, Євгенія Кононенко, Леонід Кононович, Володимир Лис, В’ячеслав Медвідь, Костянтин Москалець, Юрко Покальчук, Тарас Прохасько, Валерій Шевчук, Василь Шкляр та багатьох інших перші легальні книжкові видання українською мовою творів Моріса Бланшо, Жана Бодріяра, Семюеля Гантінґтона, Пола Джонсона, Ричарда Еванса, С’юзен Зонтаґ, Френсиса Фукуями та ін.; Ентоні Берджеса, Міки Валтарі, Марка Геддона, Ернста-Ганса Ґомбріха, Антуана де Сент-Екзюпері, Жана Жене, Станіслава Лема, Торгні Ліндгрена, Федеріко Ґарсія Лорки, Девіда Мітчела, Іена Мак’юена, Отфріда Пройслера, Еріка-Емманюеля Штітта, та багатьох ін.
-
унікальні видання (в особливому художньому оформленні та поліграфічному виконанні): повного перекладу зі старофранцузької на «дику українську» головного твору Франсуа Рабле «Гаргантюа та Пантагрюель», здійсненого Анатолем Перепадею; «очищеного від совіцьких купюр» Іваном Лучуком найкращого українського перекладу «Пригод бравого вояки Швейка», здійсненого Степаном Масляком; і... найперше видання не цензурованих творів Леся Подерв’янського та ін.
Автор/співавтор, керівник і безпосередній учасник реалізації близько 30 культурних, соціальних і дослідницьких проектів (від 2004), серед яких:
-
Відкрита платформа для дебатів про сучасну культуру, мистецтво та авторське право і Кальварійські посиденьки в УНІАН (2004–2009)
-
PR-проект «Український смак французького джерела»: «Рабле від «Кальварії» (2005)
-
Багаторічний (2005–2010) дослідницько-видавничий і промоційний проект «Пан’європейська генерація в сучасній українській літературі»: виявлення низки юних талановитих українських письменників (на стадії рукописів), проведення дослідження їхньої творчості в контексті загальноєвропейських тенденцій, представлення цього феномену українській публіці та ЗМІ, підготовка та видання книжок цих авторів, проведення низки презентацій цих авторів та їх творчості в Україні (у тому й за участі театру «Дах» та гурту «Даха-Браха»), представлення цього феномену на багатьох міжнародних форумах та наукових конференціях як в Україні, так і у багатьох країнах Європи, зокрема й на Світовому конгресі авторів та літературних перекладачів WALTIC у Стокгольмі
-
«Культурний провідник» (2007, 2008) — моніторинг українських ЗМІ та журналістських публікацій на предмет повноти та якості висвітлення культурного життя України і організація та проведення церемонії нагородження ЗМІ та журналістів, які найкраще та найповніше висвітлюють цю тему, спеціальними відзнаками
-
Моніторинг стану і функціонального навантаження публічних бібліотек Львова в рамках проекту «Культурній столиці — європейські бібліотеки», здійсненного за підтримки Львівської міської ради
-
Modern cultural versus Border: цикл презентаційно-дискусійних зустрічей на тему сучасної української літератури за маршрутами Люблін-Гданськ-Краків-Вроцлав-Варшава, Стокгольм-Гельсінкі-Варшава та Париж-Барселона-Франкфурт-Белград (2007–2009)
-
Альманах “ The contemporary Ukrainian literature review 2009” для Фонду «Open Ukraine»
-
Газета міжнародного фестивалю «ГОГОЛЬFEST 2008» і «ГОГОЛЬFEST 2010»
-
соціальні видавничі проекти в рамках проекту «Аутизм — не вирок» (2010)
-
Глядацький часопис «Театральна пектораль» (2013)
-
Лектор програм підвищення кваліфікації бібліотечних працівників «Бібліотеки на шляху змін» Академії підвищення кваліфікації керівних кадрів працівників культури та мистецтв України (2005–2013) тощо.
Про новинку та Автора
Олексій Геращенко. Лише секунда.Роман. — Львів: Кальварія, 2015. — Обкладинка, макет: Михайло Євшин. — 248 стор.ISBN 978-966-663-349-4.Папір — книжковий. Палітурка — тверда.
Це — роман про вибір, про самотність людини у великому місті, про переоцінку цінностей, про тонку межу між любов’ю та відразою, життям та смертю.
У чужій квартирі Андрій випадково знаходить щоденник, у якому описане… його життя. Що станеться, якщо раптом ти знайдеш щоденник, в якому описані життя й думки, схожі на твої як дві краплі? Це насправді твій щоденник і твоє власне життя? Те, що ти сам обрав, чи лише прожив за намальованим наперед сценарієм?
Андрій шукає відповіді на запитання, які він колись залишив на майбутнє. І вони нібито вже й забулися, загубилися, проте раптом випурхнули з глибин пам’яті, і вже не можна робити вигляд, що їх немає. Ти робиш вибір сам — щодня, щохвилини, щосекунди.
Павутиння думок, переживань і спогадів. І в якийсь момент все стає зрозумілим. Бо вибір є завжди. Свобода волі, що здатна перетворювати світ навколо нас. Момент життя, в якому доводиться зробити найважливіший вибір.
Тамріко Шолі, письменниця, блогер: Сучасній українській літературі бракує інтриги та незвичних точок зору. Книга «Лише секунда» — яскрава спроба виправити цю ситуацію. Спочатку ви просто слідкуєте за думками головного героя, що опинився у край незвичних подіях, а потім починаєте сильніше за нього шукати відповідь. Чи вдасться?..
Олексій Геращенко — економіст, експерт із управління фінансами, викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи (kmbs), автор власного загальнодоступного безкоштовного курсу «Фінансовий менеджмент» для першого в Україні он-лайн університету Prometheus, лектор Відкритого Університету Майдану, співзасновник коворкінг простору Freud House, письменник. Дебютний роман «Лише секунда» планується до видання в лютому 2015 року.
Народився 06.04.1978 р. в Житомирі. Зараз живе й працює у Києві. У 2000 році з відзнакою закінчив КНЕУ ім. В.Гетьмана. Працював у банківській сфері та в галузі управління фінансами підприємства. Входив до числа кращих фінансових директорів України у професійних рейтингах. Переможець конкурсу «Новітній інтелект України», призер Всеукраїнської математичної олімпіади. Бере активну участь у громадянських ініціативах щодо реформування економіки України.
Є автором десятків статей із практики управління фінансами, розвитку економіки та суспільних відносин в Україні. Виступав в якості запрошеного спікера й модератора провідних економічних форумів.
Захоплення — книги, подорожі, логічні задачі, історія, державна економічна політика, creative writing. А його дебютна книга відкриває нам філософа.
«Лише секунда» — це роман про дивний світ, який ми не бачимо, про любов батька до дитини і про вибір, який змушує чесно відповідати на питання: «Що є насправді цінним для тебе?» — говорить Олексій. — Герой блукає стежками минулого, аби знайти відповіді для майбутнього. Люди, які зустрічаються герою, ніби мають чарівний зв’язок із ним, а, може, всі люди насправді пов’язані, хоч і не усвідомлюють цього?