З початку запровадження ініціативи про забезпечення землею учасників АТО та членів родин загиблих, в Житомирській області 4705 військовослужбовців подали заяви на отримання земельних ділянок. За результатами їх розгляду 2348 військових отримали дозволи на розробку проектів землеустрою для відведення наділів. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.
Про це 0412 інформує прес-служба Держгеокадастру.
Загальна площа земельних ділянок, які планують відвести, становить 1378,6 гектара. Учасники АТО отримають землю для особистого селянського господарства (699 наділів площею 1194,5 га), ведення індивідуального садівництва (970 ділянок площею 102,8 га), будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд (679 наділів площею 81,4 га).
Для того, щоб забезпечити потреби військовослужбовців, фахівці Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області зарезервували 210 масивів земель державної та комунальної власності. Ділянки можуть бути передані в приватну власність учасникам АТО, які вирішили отримати землю на Житомирщині. Загальна площа зарезервованих земель становить 2 481 гектар.
«Землевпорядна служба сприяє реалізації права військових на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Фахівці нашого відомства максимально оперативно знаходять та визначають додаткові масиви земель, придатних для передачі учасникам АТО», - зазначає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Дмитро Мозговий.
Учасники АТО, які вирішили отримати землю, можуть у відкритому доступі ознайомитись з інформацією про зарезервовані земельні ділянки. Інформація розміщена на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Довідково:
Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.
На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.