Нині в шкільному відділенні розсадника вирощуються саджанці понад 100 видів деревних і чагарникових порід різного віку, різних видів і форм. Окрім традиційних лісових тут є туя різних форм, горобина звичайна, липа, спірея, гортензія, дейція, магнолія та інші. Щорічно асортимент вирощування декоративних порід розширюється. Про це інформує прес-служба ЖОУЛМГ.
Впродовж останніх 5 років Житомирський лісгосп проводить вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою шляхом висівання насіння основних лісоутворюючих порід в торфотаблетки власного виробництва та пінополістирольні блоки. Для вирощування сіянців на Базовому лісорозсаднику функціонують три сучасні стаціонарні теплиці, загальною площею 1500 м², де встановлена система туманного зрошування.
«Садивний матеріал із закритою кореневою системою використовується для проведення лісокультурних заходів, - ділиться директор лісгоспу Руслан Карчевський. - В 2015р. таких саджанців у нас вирощено 700 тис. шт. Нерідко нам доводиться чути критику цього методу: мовляв, він надто затратний і таке інше. Проте ми вже переконалися в його дієвості, особливо в такі посушливі роки, як нині.»
Робота на лісорозсаднику не припиняється круглий рік. Впродовж жовтня-листопада в лісорозсаднику вирощений садивний матеріал в торфотаблетках виставляють у спеціальні короби під відкрите небо для загартовування. На їх місце в теплиці встановлюють нові торфотаблетки, які лісокультурниці наповнюють, готуючи їх таким чином до висівання насіння основних лісоутворюючих порід навесні наступного року.
В шкільному відділенні розсадника саджанці також готують до зимівлі. Рослини в контейнерах вкриють агроволокном, щоб запобігти пошкодженню снігом.