Саме таку кількість ОСББ станом на 1 квітня 2016 року зареєстровано у Житомирі.
Про це повідомив Артем Ражев, начальник управління муніципального розвитку Житомирської міської ради.
«Лише за перший квартал 2016 року створено 22 ОСББ – це більше ніж за 3 попередні роки разом. Кількість ОСББ та ініціативних груп, які бажають створити об'єднання у своєму будинку, постійно збільшується», – зазначає Артем Ражев.
Активні громадяни, ініціативні групи населення, які хочуть покращити стан свого багатоквартирного будинку, створюють ОСББ, ефективно управляють своєю співвласністю та користуються рядом значних переваг для ОСББ:
- Самостійне визначення розміру внесків;
- Гарантоване проведення одного виду капітального ремонту за кошти місцевого бюджету;
- ОСББ не платить ПДВ у розмірі 20%, оскільки є неприбутковою організацією;
- Залучення додаткових коштів на утримання будинку з джерел, які раніше не були задіяні або ж йшли на рахунок ВЖРЕПу (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної та Інтернет - зв’язки, парковка у дворі та інше);
- Накопичення коштів на ремонтному та резервному фонді ОСББ, чого немає в будинках, які обслуговуються ВЖРЕП;
- Для ОСББ гарантоване отримання прибудинкової території у власність, або в оренду.
- Вільний вибір виконавця робіт та послуг, здійснення контролю;
- Прозоре використання коштів;
- Участь у Державній програмі енергоефективності;
Для створення ОСББ у власному багатоквартирному будинку необхідно виконати декілька простих кроків (Згідно Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Нагадуємо! 1 липня 2015 року вступив у дію Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»згідно якого з 1 липня 2016співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.
За більш детальною інформацією з питань створення та функціонування ОСББ звертайтеся до Управління муніципального розвитку Житомирської міської ради (м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, каб.264, тел. 48-12-00)