Розбиті пляшки та інше скло, сміття, поліетиленові пакети, пластиковий посуд, упаковки з-під чіпсів та сухариків – це все залишають після себе житомиряни, які відпочивають у Ботанічному саду, що знаходиться на території агроекологічного університету.
Лише кілька теплих днів, а під деревами буквально гори сміття, каміння, випалена трава. Люди приходять відпочивати великими компаніями, палять вогнище та мангали, готують шашлики, випивають спиртне, а прибирати після себе не поспішають. Про якусь культуру поведінки у громадських місцях у цьому випадку взагалі не йдеться.
Керівництво та спіробітники Житомирського національного агроекологічного університету такою ситуацією занепокоєні і хочуть все залагодити спокійно, без конфліктів.
Допоки охорона ЖНАЕУ обмежувалася лише зауваженнями – підходили до відпочивальників, пояснювали, що вони знаходяться на території навчального закладу і мають себе поводити відповідним чином або залишити місце відпочинку.
«На цій земельній ділянці розташовані будівлі агроуніверситету різного призначення, навчальні корпуси та інші господарські приміщення. Це все Ботанічний сад – природоохоронна територія загальнодержавного значення. - розповідає начальник відділу охорони ЖНАЕУ Анатолій Монзолевський. - Вчора ввечері нарахував під ось цими деревами кілька компаній – до півсотні людей. Влаштували тут відпочинок. Зараз ви бачите чим цей відпочинок закінчився. Вміст мангалів після використання викинули прямо на траву, залишки вогнищ, продуктів харчування, напоїв – усе залишили і пішли. Інші приходять і поводять себе так само. Коли пояснюємо, що це територія агроуніверситету, то люди обурюються. Кажуть, що живуть у цьому районі з дитинства, вікна їхніх будинків виходять на сад. Ввважають, що мають повне право робити тут, що заманеться. Власне, ми не проти цивілізованого відпочинку – прогулянки з дітьми, якісь ігри на природі, просто пройтися подихати свіжим повітрям, але ви самі бачите, що відбувається насправді. Сюди вже навіть зробили самовільно дорогу і заїзд для автомобілів. Зі сторони вулиці Вітрука ситуація трохи краща, а от з Шевченка вже навіть страшно глянути. Все сміття прибирається силами агроуніверситету. Територія саду теж утримується за рахунок ЖНАЕУ. На певних ділянках саду у нас бетонний паркан та сітка, а у тих місцях, де він відстуній, готуємося встановити 120 метрів нового. Не знаю, чи допоможе це, але ми маємо намір все-таки зберегти територію у належному вигляді. Розглядаємо і комплекс інших заходів, але це все буде марно допоки люди самі не зрозуміють, що відпочинок на природі не має створювати клопотів та проблем іншим».
В агроуніверситету поки шукають шляхи вирішення проблеми і сподіваються на розуміння та порядність самих відпочивальників, адже попереду сезон весняних свят, за період яких буквально можна перетворити сад на смітник, а потім скаржитися на відсутність місць відпочинку у своєму районі.