Одні з кращих вчителів Житомирщини працюють у бердичівських школах №12 та 15 (ФОТО)

Це довів обласний етап щорічного конкурсу «Вчитель року», за підсумками якого четверо бердичівських педагогів увійшли до трійки переможців за різними номінаціями. Серед них - вчитель біології 15-го ліцею Тетяна Нечипорук, яка ось уже 14 років посвячує учнів у таємниці рослинного і тваринного світів і, каже, не уявляє себе в іншій професії.

Тетяна Нечипорук, вчитель біології БМЛ №15: «Сучасна школа повинна підготувати учнів до самостійного життя, навчити їх приймати рішення та розв’язувати проблеми. Тому темою, над якою я працюю, є «Проблемне навчання на уроках біології». Такий підхід допомагає розвивати творчість, креативність, ерудицію дітей. Школа та учні не дозволяють відпочивати і стояти на місці, тож я постійно знаходжусь у пошуку. Конкурс «Вчитель року» - це для мене урок педмайстерності і майстер-клас, це емоційна напруга і водночас емоційне задоволення».

Перед тим, як вийти на обласний рівень, вчителі пройшли крізь сито відбору на міському етапі конкурсу. У Житомирі педагоги презентували перед журі досвід своєї роботи, писали контрольні роботи з педагогіки, психології та свого предмету, виконували творчі завдання, проводили майстер-класи, давали відкриті уроки у школах обласного центру.

Усі випробування конкурсу вчитель української мови Світлана Шумило долала вперше і змогла переконати суддів у своїй професійності. З колегами педагог ліцею №15 ділилась досвідом використання інтерактивної дошки на уроках.

Світлана Шумило, вчитель української мови та літератури БМЛ №15: «Ми знаємо, що наші діти, приходячи додому, сідають за комп’ютер, тому ми, вчителі, повинні зацікавити їх комп’ютером у такому плані, щоб вони отримували корисне, а не тільки дивились мультики. Я проводила дослідження про активність учнів на уроці і дійшла висновку, що використання інтерактивної дошки дозволяє підвищити інтерес. Кожен учень хоче до неї підійти, щось написати чи намалювати. Коли уроки були лекційними, такого рівня цікавості не було».

Номінація «Етика» на цьогорічному конкурсі була представлена вперше. Бердичів за цим напрямком захищала Олена Андрійчук. Вчителька 12-ої школи із 17-річним стажем теж гарно справилась з усіма завданнями, познайомилась із кращими педагогами області та отримала натхнення для подальшої роботи.

Олена Андрійчук, вчитель етики ЗОШ №12: «Предмет досить новий і, на мою думку, дуже важливий. На уроках етики ми навчаємо дітей добру, справедливості, ввічливості. Мета вчителя – не тільки дати гарні знання з основ цього предмету, а виховати гарну особистість та громадянина своєї держави».

«Проектні технології у навчанні англійської мови» - над такою темою працює Світлана Бреднєва. На своїх уроках вчителька намагається створити усі умови для творчої реалізації учнів, користуючись кращими ідеями традиційної та інноваційної педагогіки.

Світлана Бреднєва, вчитель англійської мови ЗОШ №12: «Перш за все я хочу подякувати своїй рідній 12-й школі, усьому педколективу та особисто директору Валентині Михалевич, яка створила таку атмосферу, у якій хочеться працювати творчо і натхненно. Окремі слова великої вдячності хочу сказати завідуючій ІМЦ Наталії Гриченко та методисту Ользі Грубенькій за методичну та моральну підтримку. Думаю, для всіх учасників цей конкурс став святом творчості, оскільки це була чудова нагода познайомитись із інноваційними технологіями вчителів-новаторів нашої області і поділитися власним досвідом».

Галина Козловська, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №12: «У нашій школі дуже багато хороших педагогів, але не всі виявляють бажання брати участь у конкурсах. Тому ми дуже дякуємо вчителям, які цьогоріч зважились на участь, досягли великих результатів, ставши фіналістами конкурсу. Можливо, це буде гарним прикладом для інших вчителів, щоб вони теж змагались і показували нашу школу, наше місто на всю область і країну».

Новини компаній
11:00, 23 грудня