На Житомирщині тривають заходи щодо недопущення поширення забруднення річок

Наразі проводяться аналізи та дослідження води і загиблої риби з річок Хомора та Случ, що на території Баранівського району.

Житомирською філією ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» розпочато роботи з проектування меж забруднення на місцевості та вивчаються способи ліквідації проблеми. Аналіз проб здійснюватиме Інститут колоїдної хімії ім. Думанського та Інститут гідробіології НАН України. Про це повідомив начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Вадим Войцешук.

Також налагоджено співпрацю між управлінням екології облдержадміністрації та філією «Магістральні нафтопроводи "Дружба"» ПАТ «Укртранснафта» щодо надання технічної допомоги – сорбуючих бонів. Це обладнання встановлять для уловлення поверхневих речовин у річках.

19 квітня голова ОДА Сергій Машковський повідомив про оголошення надзвичайної ситуації природного характеру об'єктового рівня за кодом 20736 - НС, пов'язана з інфекційним захворюванням риб невизначеної етіології (код ознаки 2.38 - випадок масової загибелі водних біоресурсів: риби, молюсків, водної рослинності та інших водних організмів).

Діє заборона на використання для будь-яких потреб води з річок, напування тварин та споживання в їжу риби.

Нагадаэмо, що у Баранівському районі Житомирської області через забруднення річок Случ і Хомора була зафіксована масова загибель риби та раків. Крім того, 15 квітня на березі річки Случ знайшли мертвими диких качок і бобрів, відібрані ветеринарами проби біоматеріали відправлені на дослідження.

22 квітня в конференц залі Держекоінспекції України відбудеться великий Міжвідомчий Круглий Стіл, на якому державні структури та природоохоронна громадськість обговорить ситуацію, що склалася в Житомирській області на річці Случ та найдуть рішення, щоб подібного не сталося в майбутньому.