Останнім часом у Житомирі помітно все більше бездомних собак з блакитними кліпсами на вусі. Це означає, що чотирилапих безхатьків стерилізовано, прищеплено, ідентифіковано та зареєстровано. За цю роботу житомиряни мають дякувати, у першу чергу, місцевим волонтерам, а також фахівцям міжнародної організації VIER PFOTEN International (фонд «Чотири лапи»), які з 2012 року проводять заходи зі стерилізації та вакцинації безпритульних собак у нашому місті.
Про те проблему вирішення «бродяжок» візити міжнародної організації вирішують не повністю. Паралельно роботі зі стерилізації протягом останніх п’яти років вирішувалось питання із забезпеченням стаціонарного приміщення для облаштування притулку для бездомних тварин. Ключовим став 2015 рік – коли з паперових угод почались будівельні роботи та облаштування у Житомирі «Центру захисту тварин».
Сьогодні, 20 вересня, відбулось офіційне відкриття Житомирського центру захисту тварин, на яке зібралось керівництво міста, волонтери, благодійники. Головним гостем стала голова проекту із захисту вуличних тварин VIER PFOTEN International (фонд «Чотири лапи») Анка Томеску.
Вона відзначила, що «Житомирський центр захисту тварин» - один з кращих у країні, а успішний досвід реалізації проекту буде представлений європейській спільноті.
Також з нагоди відкриття Центру відбулось підписання договору про співпрацю з міжнародним благодійним фондом «Чотири лапи». Міський голова Сергій Сухомлин відзначив важливість рішення створення данного закладу та подякував волонтерам і благодійникам за допомогу в реалізації. Крім того, «не словом, а ділом» - міський голова став опікуном одного з реабілітованих вихованців Центру - Рекса. Така можливість відкрита і всім охочим, хто попри любов до тварин не в змозі взяти улюбленця додому.
На сьогодні із напівзруйнованого приміщення з’явився сучасний заклад, який дає не просто «дах над головами тварин», але й виконує ряд функцій зі стерилізації та реабілітації тварин, притулок для тварин-інвалідів, ветеринарна клініка, готель для домашніх улюбленців, каністерапія (підготовка собак для воїнів-інвалідів та особливих дітей) тощо.
Директор Центру Олександра Мельник подякувала команді, яка працює у закладі, благодійникам та керівництву міста, а також провела екскурсію. Також Центр працюватиме як науково-педагогічний, адже співпрацюватиме з Житомирським національним агроекологічним університетом.
За словами Сергія Сухомлина подальші перспективи існування Центру будуть можливі за рахунок статусу комунального підприємства, допомоги благодійного фонду з захисту тварин та безпосередньо послуг, які надаватиме заклад. Крім того, є реальна перспектива Центру захисту тварин з міського рівня перейти на обласний. Адже наразі йдуть перемовини з мерією Коростеня про стерилізацію безпритульних собак.
Наразі мешканці міста можуть повідомляти про місцезнаходження безпритульних тварин за номерами телефонів: (0412) 55-00-20, довідки 1580
А також можна робити це безпосередньо онлайн –на сайті Центру .
Адреса «Центру захисту тварин» - вулиця Параджанова, 87.