Житомирянка і житель Коростенського району упродовж останніх двох днів стали жертвами пройдисвітів, які під виглядом поліцейських по телефону виманили у них загалом 15 тисяч гривень. Поліція вкотре, закликає громадян не довіряти незнайомим абонентам, у чому б вони не переконували, а напряму звертатися до найближчого відділення поліції або телефонувати по «102».
75-річну жительку уночі 6 жовтня розбудив дзвінок мобільного телефону. Невідомий абонент сполохав літню жінку, назвавшись працівником поліції. Наступне повідомлення шокувало її ще більше: її 43-річний син затриманий за вчинення злочину і знаходяться у поліцейському відділку. За припинення кримінального провадження та порятунку затриманого від в’язниці незнайомець запропонував старенькій заплатити.
Тож, за уявний порятунок сина житомирянка віддала всі наявні на той момент заощадження – 12 тисяч гривень. Гроші перерахувала через банківський термінал на названий «поліцейським» рахунок.
На гачок аферистів потрапив і 44-річний житель Коростенського району, на номер мобільного якого також зателефонував липовий поліцейський. Нібито визволяючи сина з поліцейського відділку, чоловік віддав шахраям 3 тисячі гривень, перерахувавши кошти на рахунок продиктованого йому мобільного номеру.
Звісно, згодом обоє потерпілих дізналися про те, що з їх синами усе гаразд, і ні в яких кримінальних історіях вони не замішані. Тож жертви шахраїв звернулися до поліції.
Нині інформація за вказаними фактами внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. У рамках розпочатих кримінальних проваджень правоохоронці встановлюють осіб пройдисвітів.
Водночас поліція наполегливо просить громадян бути обережними і не довіряти незнайомцям, що вимагають у них гроші, телефонуючи на мобільні або домашні номери.