Жителів Житомирщини запрошують пройти безкоштовне обстеження на псоріаз

Міжнародний день псоріазу проводиться з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 року.

 Прогресивні українські дерматовенерологи приєднуються до відзначення цієї дати і проводять безкоштовні огляди громадян України у низці клінік країни з 26 по 30 жовтня 2016 року.

 У цей період хворі на псоріаз або які ті люди, які мають підозри щодо цього захворювання, можуть прийти до медичних закладів і отримати безкоштовну консультацію лікарів. Це стосується, як дорослих пацієнтів, так і дітей. Проект відбувається з ініціативи Олександра Літуса і ВГО «Українська Асоціація Псоріазу».

 26-29 жовтня жителі Житомирської області також запрошуються на консультацію до обласного шкірно-венерологічного диспансеру (м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 80, тел. (0412) 34-14-45, 43-19-76).

  «В Україні у 2015 році зареєстровано 109938 хворих на псоріаз, з них дітей до 17 років - 6859. У Житомирській області перебувало на обліку 4799 хворих, з них дітей – 121», - розповідає завідуюча диспансерним відділенням обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ольга Склярова.

 З її слів, псоріаз є хронічним неінфекційним захворюванням, яке характеризується появою на шкірі висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації), з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. В залежності від форми захворювання та перебігу локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись у досить широких межах. Висип може супроводжуватись свербежем. Шкіра, уражена бляшками, може тріскатись і кровити, а в окремих випадках висип набуває мокнучого характеру, що свідчить про стрімкий, агресивний перебіг захворювання. Псоріатичний артрит без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідності.

 Псоріаз є дуже серйозною проблемою для здоров’я. Та все ж більшість пацієнтів здатні контролювати захворювання за допомогою лікування, призначеного дерматологом.

 У випадках поширеної форми хвороби основним є загальне лікування, при обмежених формах вистачить і місцевої терапії. Всі методи лікування можна розділити на три великі групи: зовнішня терапія (мазі, креми, гелі тощо, які застосовуються при легкій й помірній формах), фототерапія (застосування штучних джерел ультрафіолетового випромінювання, зокрема вузькоспектрового ультрафіолету В) та системна терапія (таблетки, ін’єкції, імунобіологічні препарати, крапельниці, які застосовуються при помірній, важкій та інвалідизуючій формах псоріазу). Всі ці методи досить ефективні.

 Не варто зволікати з лікуванням псоріазу. Своєчасне обстеження і консультування  лікарем-дерматологом допоможе уникнути ускладнень та тримати хворобу під контролем.