На Житомирщині вирощуватимуть катальпу

 На Житомирщині лісівники завершили заготівлю лісового насіння. Щоправда, окрім хвойних порід – його збиратимуть у грудні-січні. Найбільш сутужно цьогоріч із насінням дуба: жолудь не вродив.

Про це інформує прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

- Така низька врожайність дуба спостерігається фактично один раз на десятиліття, - роз’яснює перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн. – І нині саме такий рік. Проте проблем із саджанцями дуба у лісівників не виникне: їх маємо в достатній кількості дворічного віку – ними й проводитимемо садіння.

Найбільше жолудя зібрали в Житомирському лісгоспі: 3,4 тонни, але запланованого все ж не досягли.

Отож до насіннєсховищ цьогоріч лісівники області занесли 42,5 тонни насіння різних порід. Окрім основних лісоутворюючих, є менш звичні для лісу горіх чорний та грецький, абрикос, черешня та айва. Із чагарникових є шипшина, калина, аронія та глід.

В Городницькому лісгоспі мають насіння рослини із чудернацькою назвою катальпа. Це екзотичне декоративне дерево, яке проростає в Китаї, Японії та Північній Америці, має великі серцевидні листки та оригінальні запашні квіти, зібрані у суцвіття. Та найбільше привертають увагу оточуючих плоди цього екзота: довгі тонкі стручки, які зберігаються на дереві впродовж усієї зими.

Кожна партія насіння має пройти перевірку у Вінницькій державній лісонасіннєвій інспекції. В залежності від того, який клас якості йому встановлять - лісівники розраховуватимуть норми його висівання, аби сходи були продуктивними.

Далі насіння проходитиме стратифікацію, іншими словами – підготовку до висівання. Насіння кісточкових порід, до прикладу, кладуть в пісок і постійно зволожують. Жолудь складають шарами теж пересипаючи піском. Насіння хвойних зберігають у скляному посуді. Листяні породи та чагарникові здебільшого висівають на зиму.