Керівництво Житомирського державного університету ім.І.Франка звернувся з листом до прокурора м.Житомир з проханням перевірити чи законно почали будувати продовольчий павільйон прямо під стінами одного із гуртожитків вузу.
На сьогодні буквально на газоні, який прилягає до стін гуртожитку № 1 по вулиці Бердичівській і який донедавна упорядковували студенти та співробітники університету, встановили деревяну огорожу і металеві конструкції. Сьогодні зранку працівників на будівництві не було, втім наразі справа з розслідуванням тільки набирає обертів.
Як відзначили в прес-службі університету, їм стало відомо, що у павільйоні, окрім всього іншого планують продавати алкогольні і тютюнові вироби, і це за кілька метрів від входу в гуртожиток. Відзначимо, що наразі там уже ближче до зупинки громадського транспорту і так розташовані два павільони, де продають побутову хімію, газети, косметику, картки поповнення та канцелярію.
Відомо, що новий забудовник зумів предявити ректору університету лише паспорт прив’язки розміщення тимчасового павільйону для провадження підприємницької діяльності по вул В.Бердичівська, 51 в м.Житомир виданий на ім’я Кристини Концедайло. Найцікавіше, що дата видачі цього документу «08.07.2012 року». І це при тому, що сьогодні лише 03 липня 2012 року, - повідомляє сайт 1.zt.ua. З цього приводу ректорат Житомирського державного університету ім. І. Франка звернувся з листом до прокурора м.Житомир Іллі Титарчука з проханням провести перевірку законності розміщення тимчасового павільйону для провадження підприємницької діяльності по вул. В.Бердичівська, 51 в м.Житомир. Звернення керівництво вузу аргументувало тим, що паспорт прив’язки виданий начальником УМА ДМС Т.О. Борис 08.07.2012 року не може бути підставою для спорудження об’єкту без оформлення технічних умов на інженерне забезпечення.
Відзначимо, що сьогодні подібна проблема із павільйонами, де продають алкогольні й тютюнові виробипрямо під стінами студентських гуртожитків, має місце не лише за вказаною адресою. Так, приміром, через дорогу від гуртожитку № 3 цього ж університету теж продають вільно алкогольну й тютюнову продукцію.
Кілька років тому подібний скандал виник і з будівництвом павільону перед гуртожитком № 4 через кілька метрів від нього, одна він і нині працює. Якщо говорити загалом, то за останні роки магазини та павільйони з продажем алкогольних й тютюнових виробів почали зявлятися біля студентських гуртожитків та на зупинках громадського транспорту як гриби після дощу. Для прикладу: підрахуйте скільки таких торгових точок навколо Житомирського державного технологічного університету та його гуртожитків.