За традицією щороку під час Міжнародного літературно – мистецького свята "Лесини джерела" відзначають діячів мистецтва і культури. І саме тепер минає чверть століття відтоді, як центральну площу Новограда-Волинського, колишнього Звягеля, де пройшло дитинство Лесі Українки, прикрасив гранітний пам'ятник поетесі.
Під час фестивалю обласну премію імені Лесі Українки було вручено учасникам творчої групи, яка працювала над створенням 5-тиметрового гранітного монументу; лауреатами стали скульптор Микола Обезюк та архітектор Микола Босенко.
Скульптор згадує, як обирали творчу концепцію пам'ятника:
"Зупинилися на тому ескізові, де хотілося б передати Лесю, яка, пройшовши життєвий шлях, повернулася до свого Джерела і сіла на камені. Там було, на жаль сьогодні вже його не має, штучне джерело, красиве, скомпоноване архітектором Миколою Босенком. І Леся задумливо коло цього джерела сидить, мріє, мабуть, про краще життя України". Лауреат обласної премії Лесі Українки Микола Обезюк також є автором ще двох пам'ятників поетесі: в Луцьку та в музеї міста Колодяжне.
Сьогодні зображення пам’ятника Лесі Українки презентує Новоград-Волинський в усьому світі як візитівка міста - на поштових листівках, марках, на туристичних картах і путівниках.