Сергій Корольов 60 років тому запустив супутник Землі та космічні перегони

60 років тому в історії світової цивілізації сталася подія, яка назавжди увійшла в історичні аннали. Але про українську участь у цій події знають далеко не всі.

Робота над створенням супутника була під керівництвом нашого видатного інженера-конструктора із Житомира Сергія Корольова. Окрім запуску першого штучного супутника за його керівництва була запущена перша міжконтинентальна балістична ракета, відбувся перший політ людини в космос та вихід людини в космос. Ці події стала початком космічних перегонів між СРСР та США.

4 жовтня 1957 року в Радянському Союзі був запущений перший штучний супутник Землі. Люди старшого покоління пам‘ятають: враження було неймовірне. Всюди, в тому числі й на Заході, цю подію тоді сприймали як тріумф.

Хоча насправді все було значно складнішим. І запуск супутника значною мірою став життєвим тріумфом людей, які перебували у дуже непростих стосунках із системою, а часто діяли всупереч їй. Мова йде про одного із тих великих українців, котрі творили космічну історію людства, без якого не було б 60 років тому ніякого першого штучного супутника Землі. Про Сергія Корольова.

Першим штучним супутником став «Супутник-1», запуском якого 4 жовтня 1957 Радянським Союзом започаткована радянська програма «Супутник» під керівництвом Сергія Корольова.

Про те, як створювався перший штучний супутник Землі, в Україні зняли чимало короткометражних стрічок. Зокрема, відома стрічка 2007 року режисера Олександра Рябокриса “Сергій Корольов” .