З метою виконання заходів у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, загального плану заходів з проведення другого етапу загальнонаціонального тижня безпеки, та в зв’язку з погіршенням погодно-дорожніх умов Управлінням Укртрансбезпеки у Житомирській області спільно з Патрульною поліцією м. Житомир у період з 13 по 19листопада 2017 року проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху у регіоні.
Основною метою проведення заходів є активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, особливо при здійсненні пасажирських перевезень, перевірка готовності рухомого складу до зимового періоду експлуатації, проведення профілактичних заходів з попередження дорожньо-транспортних пригод, дотримання вимог законодавства в сфері автомобільного транспорту.
В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким. За останні шість років (2011-2016 рр.) в Україні зареєстровано близько 170,8тис. ДТП з постраждалими, у яких загинуло 26,7тис. та травмовано 210,4 тис. осіб. У 2016 році зафіксовано ріст кількості ДТП на 5,1% та травмованих у них осіб на 6,4% порівняно з 2015роком. Особливо тривожним є те, що понад 42,6% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти. Велике занепокоєння викликає те, що за останній 6-річний період на дорогах України загинуло 1,4 тис. дітей віком до 18років, а ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою за поширеністю причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років.
За питомими показниками аварійності та наслідків ДТП Україна також є одним із лідерів серед європейських країн. Так, у середньому в країнах-членах ЄС (за даними 2015 року) на 100тис. жителів припадає 5,1загиблих у ДТП, на 100 тис. транспортних засобів – 8 загиблих, тоді як в Україні ці показники становлять (за даними 2016року) відповідно 8,0 та 22,1особи.
За результатами аналізу наявних даних та аналітичного звіту Світового банку в Україні більшість ДТП с тяжкими наслідками виникає через:
- перевищення швидкості водіями, що є основною причиною настання смерті у 39% випадків;
- необлаштованість пішохідних переходів (відсутність освітлення, розмітки тощо), що призводить до смертельних наслідків у 38% випадків;
- порушення правил проїзду перехресть, на яких стається до 30% всіх ДТП із смертельними наслідками;
- керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.
Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області