На Житомирщині створять 30 інклюзивно-ресурсних центрів

Про це зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич 31 січня у рамках робочого візиту на Житомирщину дружини Президента Марини Порошенко та Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

«Дуже приємно, що голови ОТГ розуміють, що потрібно змінювати підходи до дітей, які не мають можливостей повноцінно навчатися. Сьогодні у нас підписали меморандуми 14 голів ОТГ, завтра – ще 16 керівників громад. Ми будемо надавати практичну допомогу і готові долучатися фінансово, щоб це були спільні проекти», – зазначив Ігор Гундич.

За його словами, зараз в області 400 дітей займаються на інклюзивній освіті. Коли відкриються інклюзивно-ресурсні центри, і батьки побачать результати їх роботи, то таких дітей ставатиме дедалі більше.

Марина Порошенко наголосила, що інклюзивно-ресурсні центри повинні запрацювати на всій території України з 1 вересня 2018 року, оскільки психолого-медико-педагогічні консультації будуть закриті.

«У нас з радянських часів залишилася система ПМПК – психолого-медико-педагогічні консультації, які оцінювали дитину з особливими освітніми потребами і відправляли її на навчання в інтернати або на індивідуальну форму навчання. Ця мережа була на обласному рівні і до громад не спускалася. Зараз ми міняємо цю систему. Інклюзивно-ресурсні центри будуть обслуговувати дітей віком 2-18 років. Вони не тільки будуть їх консультувати і розподіляти по шкільних закладах, але і супроводжувати протягом навчання і надавати корекційно-педагогічні послуги. Таким чином, ця система буде охоплювати усіх дітей з особливими освітніми потребами на первинному рівні – на рівні територіальних громад і районних центрів з розрахунком до 10 тисяч дітей у сільській місцевості і 14 тисяч у міській. З 1 вересня 2018 року по всій Україні мають запрацювати інклюзивно-ресурсні центри, тому що ПМПК будуть закриті», – зазначила дружина Президента.