У Житомирі оголошено архітектурний конкурс на кращий дизайн Водонапірної вежі

Відповідне рішення про організацію та проведення закритого всеукраїнського архітектурного бліц-конкурсу на кращу пропозицію щодо дизайну внутрішнього простору будівлі Водонапірної вежі та розвитку прилеглої території було прийняте 21 лютого під час засідання виконавчого комітету.

Мета конкурсу – визначення кращих пропозицій щодо дизайну внутрішнього простору будівлі Водонапірної вежі та розвитку прилеглої території за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська, 24 (надалі – «Конкурс»).

«У нашому місті вже впродовж двох років діє Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, які працюють в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Однією із пропозицій, яку вони нам надали, це втілити у нашому місті демонстраційний проект. У вересні 2017 року відбулось голосування серед житомирян за один із запропонованих проектів і саме проект щодо Водонапірної вежі був обраний житомирянами та буде втілений в життя»,– зазначив директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський.

Перед учасниками Конкурсу ставиться завдання створити організацію комфортного громадського простору в будівлі Водонапірної вежі та в межах прилеглої території за принципами сталого розвитку, який стане взірцем для подальшого впровадження цього проекту в містобудівну практику м. Житомира. Проект буде використовуватися в якості моделі для інших міст України для розробки змістовних та методологічних підходів – від впровадження проектів до їх реалізації, а також розробки відповідних адміністративних та громадських процесів.

Під час проектування потрібно:

  • вирішити питання містобудівного розвитку ансамблю Водонапірної вежі як сучасного і комфортного громадського простору;
  • врахувати містобудівне, культурне, історичне, громадське значення Водонапірної вежі для міста Житомира;
  • відобразити першочергове призначення цього об’єкту – «Водонапірна вежа», а також елементи сучасних інтерактивних технологій;
  • не передбачати об’єктів капітального будівництва в межах території пам’ятки та зберегти безпосереднє традиційне оточення навколо будівлі Водонапірної вежі;
  • розробити пропозиції з благоустрою прилеглої території, що нададуть змогу розкрити суспільний та туристичний потенціал Об’єкту з використанням елементів ландшафтного дизайну, малих архітектурних форм (вуличні меблі, елементи освітлення тощо).

До участі у Конкурсі допускаються сертифіковані архітектори, авторські колективи, архітектурні бюро, що мають відповідний професійний досвід.

Після попередньої експертизи та відбору конкурсних проектів буде проведено он-лайн голосування серед житомирян.