Дослідження включало в себе збір та подальшу обробку інформації про наявні порушення так званих "критеріїв чесності". Серед них – незмінність політичної позиції, непричетність до корупційних дій, відсутність фактів порушень прав та свобод людини, прозорість прибутків кандидатів. Над матеріалами працювали 73 аналітика, 10 юристів та 26 регіональних платформ. Загалом, було досліджено 430 кандидатів з прохідних частин партійних списків 6 провідних партій.
"Висновки невтішні, – каже політолог Сергій Таран. – Адже за результатами перевірок переважна більшість кандидатів – 242 особи – так чи інакше порушували хоча б один з вказаних критеріїв. Особливо хвилює кількість тих, хто змінює свою політичну позицію. Ми вважаємо, що це дуже важливий критерій, тому що через таку проблему, як зміна політичної позиції, по суті, дискредитується сама суть парламентаризму. Адже той кандидат, який іде до парламенту під брендом однієї політичної сили, а потім змінює свою політичну позицію, він руйнує сам принцип парламенту, який має презентувати всі ті думки та ідеї, які є в суспільстві і представляти їх на законодавчому рівні. Якщо кандидат змінює свою політичну позицію, то сама суть парламенту стає нелегітимною, парламент стає недієвим. І всі закони, які він ухвалює, є, відповідно, сумнівно легітимними"
Два аналітики від руху "Чесно" досліджували діяльність кандидатів у депутати і на Житомирщині. Інформацію передали у центральний штаб для подальшої обробки. Представити результати цього дослідження обласний осередок руху "Чесно" обіцяє вже найближчими днями. Детальну інформацію про результати перевірки можна також знайти на офіційному сайті руху.