В області триває місячник добровільної здачі зброї.
Місячник добровільного роззброєння на Житомирщині, як і по всій Україні, триває уже понад 2 тижнів поспіль. Для громадян, які мають у володінні незареєстровані небезпечні предмети, – це гарна нагода позбавитися їх без будь-яких наслідків для себе, повідомили в ГУ НП у Житомирській області.
Серед зданих до поліцейських підрозділів небезпечних предметів – протипіхотна міна та півтора десятка снарядів часів Другої світової війни, нарізна вогнепальна зброя і набої до неї.
– З початку проведення місячника до підрозділів поліції вже здано 139 мисливських гладкоствольних рушниць, 10 одиниць саморобних зразків тощо. Окрім того, маємо 14 одиниць зброї тих видів, які використовуються ЗСУ. Загалом здано 206 одиниць зброї та спецзасобів і понад 1250 боєприпасів, найбільше серед останніх армійських зразків, - повідомив заступник начальника ГУНП Житомирщини Артем Лисогор.
Значна частина від зданого – це старі речі, які нові власники знайшли на горищах, у гаражах, або виявили у лісах чи полях зразки часів Другої світової війни.
Поліцейські нагадують: незаконне поводження зброєю карається позбавленням волі на термін від 3 до 7 років. Втім, уникнути відповідальності громадяни можуть упродовж місячника добровільного озброєння, принісши до органів внутрішніх справ незареєстровані небезпечні предмети.
Протягом двох тижнів місячника українці здали до поліції понад 3 тисячі одиниць зброї та близько 97 тисяч боєприпасів.
Читайте також: Ціни на проїзд у міському транспорті Житомира не збільшили.