Вже 49 ОСББ Житомира отримали пільгові кредити для впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках.
«ОСББ є найактивнішими учасниками програми з енергозбереження. Якщо у 2016 році було взято лише 8 кредитів, у 2017 – 21, протягом квітня-вересня поточного року ОСББ взяли 49 енергоефективних кредитів на загальну суму 18 мільйонів 601 тисяча 461 грн», — розповів начальник управління муніципального розвитку Артем Ражев.
В Україні діє Державна цільова економічна програму енергоефективності по стимулюванню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів.
До таких матеріалів та обладнань належать:
- обладнання та матеріали для облаштування індивідуальних теплових пунктів;- регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
- вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
- вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (зокрема, під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ);
- матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
- матеріали та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі щодо заміни електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів).
ОСББ може взяти банківський кредит на утеплення багатоквартирного будинку, придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів, а держава поверне їм частину від суми цього кредиту (для ОСББ це 40% компенсації вартості матеріалів та обладнання). До цієї урядової ініціативи долучено три державні банки.
Представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Житомира не просто взяли позику, а ще й після завершення зможуть отримати відшкодування вкладених коштів. Йдеться про 30% від тіла кредиту, які відшкодовує місто.
Відшкодування відсотків або частини тіла кредиту здійснюється на підставі відповідного договору про відшкодування відсотків або частини тіла кредиту за залученими у фінансових установах кредитів на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних житлових будівлях, укладеного між Позичальником та виконавчим комітетом Житомирської міської ради.