На другий день після Великодня настає Поливаний понеділок. День, коли на вулицях розгортаються справжні водні бої. Це улюблене свято, але мало хто пам'ятає про походження цієї традиції.
Не тільки в Україні відзначають це свято. Чехія, Польща, Сербія, Угорщина також приєднуються до масових гулянь із водою.
Вода у Великодній понеділок завжди вважалась цілющою. Такою, що принесе не тільки здоров'я, а й добро та щастя. Тому люди обливали не тільки один одного, а й себе, худобу, птицю. Коли люди дуже хворіли, то попередньо у цій воді обмивали ікони чи срібні предмети, а потім обливали хворого.
Другий день Великодня в часи козацтва вважався Днем Богородиці. Тому традиції поливаного понеділку більше були направлені на жінок і дівчат. Це виступало симоволом залицяння, подарунку міцного здоров'я, краси та вроди.
Коли хлопець обливав дівчину, то вона мала віддячити йому крашанкою, яку вона ховала за пазухою.
Взагалі, раніше в Великодній понеділок, ходили один до одного в гості, приносили подарунки та частування. Крім цього хрещеники ходили до своїх хрещених з волочильними (величальними) частуваннями – пасками, крашанками, пирогами. Звідси ще одна назва понеділка після Великодня – Волочильний.
В Житомирі свято Поливаного понеділка відбулося біля кінотеатру "Жовтень".
Незважаючи на рясний дощ, всі охочі змогли долучитися до традиції.
Ірина Ковальчук, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту зазначила: