День Конституції України 2019. Цікаві факти

28 червня 1996 року став знаковим днем для нашої держави. О 9:18 на 107-му засіданні V сесії Верховної Ради України була ухвалена Конституція України. Загалом процес прийняття, після шестирічного процесу підготовки, тривав безперервно майже добу.

Процес ухвалення Закону згодом отримав назву «Конституційна ніч».

Батьком сучасної Конституції прийнято вважати одного з авторів Закону – Михайла Сироту. Майже весь час засідання конституційної ночі він простояв за трибуною, лобіюючи інтереси українців та держави вцілому.

В той же день прозвучав затверджений Конституцією національний гімн та урочисто внесли синьо-жовтий прапор.

Конституція України є Законом України, однак її стаття 8 гарантує їй певну винятковість з-поміж інших законів. В цій статті закріплено, що: "Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй".

Розділ про права, свободи та обов’язки людини та громадянина налічує всього чотири статті про обов’язки! Всі інші 44 статті – про права та свободи!

Згідно Конституції право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.