Щомісяця у Житомирській міській ОТГ зростає кількість новостворених ОСББ. Станом на 6 грудня 2019 року в Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді ОСББ функціонують в 379 житлових будинках.
Утворення ОСББ шляхом самоорганізації самих мешканців на основі співволодіння багатоквартирним будинком дає можливість співвласникам в ОСББ право обирати і бути обраними у керівні органи - правління і ревізійну комісію, а головне - самостійно управляти своїм будинком: визначати виконавців ремонтних робіт, наймати управителя, прибиральниць, сантехніків, отримувати пільгове кредитування на утеплення будинку. І це далеко не повний перелік переваг ОСББ.
За словами начальника управління муніципального розвитку міської ради Артема Ражева, до управління щодня звертаються мешканці Житомирської міської ОТГ з різними питаннями щодо створення та функціонування ОСББ. Окрім того, фахівці управління надають консультації щодо фінансово-господарської діяльності ОСББ, укладання договорів з постачальниками комунальних послуг, енергомодернізації багатоквартирних будинків, законодавчого врегулювання питання щодо монетизації пільг тощо.