На сьогодні питання зміни клімату є надзвичайно актуальним.
У Житомирі відбулася зустріч "Адаптація Житомиру до зміни клімату. І етап"
"Зміни клімату – це не міф, а реальність. Однією з причин зміни клімату є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється. Середня температура за останнє сторіччя на Землі зросла на 0,9 градусів за Цельсієм. І такі зміни спричиняють виникнення у містах проблем, до яких потрібно вміти адаптуватися", - розповідають представниці Житомирського національного агроекологічного університету кандидат економічних наук Лесь Анастасія та кандидат економічних наук, доцент Анастасія Ращенко.
Нещодавно у Житомирі відбулася зустріч «Адаптація Житомиру до зміни клімату. І етап». Загалом даний захід лише перший з ряду заходів, які допоможуть заглибитися в дану тему, подивитися на неї з різних боків та врахувати різні аспекти. Саме інтегрований підхід, дає змогу приймати ефективні рішення, тому учасниками стали не лише працівники виконавчих органів ради, а й представники бізнес-середовища, громадських організацій, поліції, служби статистики, ОСББ.
"Метою зустрічі стало формування експертного середовища та напрацювання спільного бачення у вирішені актуальних питань, пов’язаних зі зміною клімату. Зараз ми працюємо над підготовкою стратегічних документів, які допоможуть місту адаптуватися та зменшити негативний вплив на клімат, адже економічна діяльність людини є одним з найбільших чинників, які провокують зміну клімату. Саме тому нам важливо врахувати думку експертів із різних, дотичних до даної тематики та сфер", - інформує начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій департаменту економічного розвитку міської ради Зятікова Тетяна.
Також було презентовано статистичну оцінку екологічних наслідків діяльності підприємств міста Житомира, що допомогло поглибити знання з негативного впливу на клімат. Зокрема, було зазначено, що за статистичними даними до топ забруднювачів повітря в Житомирі відносяться: ТОВ «Обіо», КП «Житомиртеплокуменерго» та Житомирський картонний комбінат інформацію підготувала заступник начальника Головного управління статистики в Житомирській області, доктором економічних наук та професором кафедри економічної безпеки, публічного управління та адміністрування Житомирської політехніки Тетяною Кобилинською.
Крім ознайомлення з презентованими матеріалами та першими напрацюваннями з оцінки адаптації до зміни клімату нашого міста учасникам заходу вдалось попрацювати в групах з такими наслідками зміни клімату:
- тепловий стрес;
- підтоплення;
- зменшення площ та порушення видового складу міських зелених зон;
- стихійні гідрометеорологічні явища;
- зменшення кількості та погіршення якості питної води;
- зростання кількості інфекційних захворювань та алергійних проявів;
- порушення нормального функціонування енергетичних систем міста.
Під час наступної зустрічі планується більш детально вивчити тему хвиль тепла – метеорологічного феномену, який проявляється періодами аномально спекотної погоди, що проявляються на певній території.