В обласній раді конкурсна комісія, під керівництвом голови обласної ради Володимира Ширми, визначила переможців на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії ім. Миколи Костриці.
На розгляд конкурсної комісії від претендентів надійшло 6 робіт.
Після обговорення, члени комісії проголосували присудити премії за:
- Перше місце - виданню народного музею Бориса Лятошинського: щорічник «Митець – культура – виміри часу» (5 випусків) та нотні видання «Музична скарбниця Волині» (7 зошитів), автор Ірина Копоть;
- Друге місце – монографії «Бурштиновий промисел Прип’ятського басейну: історія, розвиток, видобуток», автори Василь Панченко, Катерина Деревська, Віталія Яковлєва;
- Третє місце розподілили між Сергієм Хоменком з історико-краєзнавчими фільмами «Відлуння Возвягеля», "Рік 1660. Чуднівська битва" та Володимиром Загривим за книгу «Звягель – Новоград-Волинський. Історія. Життя як на долоні».
Також конкурсна комісія запропонувала внести зміни до Положення, якими планується мультимедійні, кіновідеоматеріали, телепрограми з краєзнавства оцінювати як окрему категорію.
Нагадаємо, що Житомирська обласна краєзнавча премія заснована обласною радою та присуджується щороку на конкурсній основі громадянам Житомирської області, учням загальноосвітніх шкіл і студентам вищих навчальних закладів, за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Житомирщини, а також музейним установам, працівникам музейних установ за особистий внесок у розвиток музейної справи.
Премія виплачується за рахунок коштів обласного бюджету:
- перша премія – дві мінімальні заробітні плати, встановлені на 01 січня поточного року;
- друга премія – півтори мінімальні заробітні плати, встановлені на 01 січня поточного року;
- третя премія – одна мінімальна заробітна плата, встановлена на 01 січня поточного року.
Одночасно з Премією автору (авторам) роботи-переможця присвоюється звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії імені Миколи Костриці».