З 1 листопада 2019 року до початку нерестової заборони на внутрішніх водоймах Житомирської області діє традиційна заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах. Проте, це не означає що рибалити в даний період заборонено зовсім.
Рибалити дозволяється на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. Любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.
Звертаємо увагу, що відповідно до досліджень іхтіологів, більшість малька риболови - любителі виловлюють саме в зимовий період, чим наносять значну шкоду іхтіофауні.
Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства забороняється будь-яке рибальство на зимувальних ямах. Також забороняється лов риби і раків менших за розміри. Наприклад, короп – 25 см, лящ – 32 см, плітка – 18 см, судак – 42 см. Максимально дозволений вилов риби та раків, менших за встановлені розміри, не повинен становити більше 30 % (за підрахунком поштучно) від загального улову.