Житомирщину відвідала японська делегація – представники освітньої громадськості

Минулого тижня завершила свій візит на Житомирщину японська делегація у складі студентів-аспіратнів пана Шун ІТО (Університет Осака), пані Нагомі НАКАМАРУ (Університет Кіото) та пана Кохай ФУДЖІВАРА (Університет Кіото), які є також представниками громадської організації "Японська освітня ліга відродження".

Вже кілька десятиліть керівники благодійних організацій Житомирщини, що опікуються долею ліквідаторів аварії на ЧАЕС (фонди "Заложники Чорнобиля" та "Пожежні Чорнобиля"), співпрацюють з японськими громадськими організаціями з питань надання допомоги постраждалому від аварії на ЧАЕС населенню. Щороку члени організацій, які виявили волонтерські бажання допомагати українцям, приїздять на Житомирщину, спілкуються з дітьми та освітянами, медиками, ліквідаторами наслідків аварії, представниками органів місцевого самоврядування, вивчаючи аспекти подальшої співпраці та ознайомлюючись із відновленням життєдіяльності після Чорнобильських подій.

Цього разу два дні свого перебування в Україні гості присвятили поїздці в зону відчуження та м. Прип’ять і ознайомленню з подіями весни 1986 року. В рамках візиту японці зустрілися з членами Житомирського благодійного Фонду "Пожежні Чорнобиля" та її керівником Борисом Чумаком – ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС. У 1986 році саме він, як керівник пожежної охорони області,  формував та відправляв на ЧАЕС зведений загін з 289 пожежних Житомирщини і понині опікується долею чорнобильців та рятувальників, котрі несуть службу у забрудненій зоні. Як стверджує Борис Чумак, із того зведеного загону не дожили до сьогоднішніх днів вже 122 пожежних-ліквідатори та 139 стали інвалідами.

Також в рамках візиту майбутні японські вчені мали на меті ознайомитися із системою дошкільного виховання та шкільної освіти учбових закладів Житомирської області, яка  найбільше постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ще японські освітяни вивчали наш досвід по зберіганню пам’яті про подвиг ліквідаторів та життя населення, постраждалого внаслідок чорнобильської катастрофи.

Початком співробітництва саме з японськими університетами став проект "Різдвяна листівка", яка традиційно проходить в нашій області напередодні новорічних та різдвяних свят. Участь дошкільних та шкільних закладів привернуло увагу японських науковців, які шукають нові види діяльності та методики в інших країнах світу, щоб в подальшому застосувати їх в своїй країні, яка в 2011 році зазнала лиха після Великого Східного землетрусу та вибуху на атомній станції Фукусіма-1.

Члени делегації побували на виставці дитячих малюнків, присвяченій річницям аварії на атомних станціях Чорнобиль та Фукусіма, а також з експозицією до річниці Чорнобильської катастрофи та виставкою "Східна вечірка. Японія – країна де сходить сонце".