У Житомирі відбувся Всеукраїнський фестиваль «Розстріляна молодість»

Фінал IV Всеукраїнського літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів-інтернаціоналістів «Розстріляна молодість» відкрив засновник, ініціатор та організатор фестивалю Анатолій Шмалюк: «Протягом тринадцяти років, починаючи з 2000 року, фестиваль пройшов еволюцію від місцевого, обласного до всеукраїнського рівня.

Так з травня 2009 року фестивалю надали статусу Всеукраїнського. Фестиваль створений та проводиться з метою поширення військового патріотизму, духовного та громадянського виховання молоді, виховання поваги до держави, до бойових і трудових традицій українського народу. Сьогодні будемо слухати пам\'ять, пригадувати загиблих та вшановувати живих».

Щорічно Всеукраїнський літературно-музичний фестиваль «Розстріляна молодість» проводиться до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і виведення радянських військ з Афганістану. Започаткував фестиваль директор Житомирського професійного ліцею харчових технологій, член Національної спілки журналістів України, письменник і поет, полковник СБУ у запасі Анатолій Шмалюк у лютому 2000 року.

Кращі художні колективи Житомира та інших міст України виступилисьогодні на сцені облмуздрамтеатру. Засновник та організатор фестивалю директор Житомирського професійного ліцею харчових технологій, член Національної спілки журналістів України, письменник і поет, полковник СБУ у запасі Анатолій Шмалюк привітав учасників фестивалю із відкриттям фіналу та побажав успіху.

Для участі у фестивалі «Розстріляна молодість» оргкомітетом було проведено три відбіркові тури, в яких брали участь більше чотирьохсот професійних та самодіяльних поетів, композиторів, художників, співаків, а також творчих колективів, народних колективів духових оркестрів, учнівська та студентська молодь з різних куточків України.

Участь у фестивалі взяли академічна хорова капела «Орея» (м. Житомир), школа хореографічного мистецтва «Сонечко» (м. Житомир), колектив Житомирського вищого професійного училища будівництва та дизайну, композитор Ярослав Теплий, колектив Житомирського професійного ліцею легкої промисловості, колектив Головинського вищого професійного училища нерудних технологій, народний художній колектив шоу-театр Кіровоградського обласного Центру дитячої та юнацької творчості, народний аматорський ансамбль «Земляки» (с. Глибочиця, Житомирський район), вихованка Центру дитячої та юнацької молоді м. Шепетівка (Хмельницька область) та багато інших колективів. Загалом у фіналі фестивалю взяли участь 4 народні артисти України, 1 заслужений діяч мистецтв України, 6 професійних та 20 аматорських колективів, 2 народних художніх та 3 професійних духових оркестрів, 8 воїнів-інтернаціоналістів та інші.