Питаннями захисту прав дітей обласна влада та зокрема служби у справах дітей займаються у щоденному режимі. «Сьогодні, як ніколи, важливе раннє попередження соціального сирітства. Оскільки крім власне дітей-сиріт, із якими активно працюють фахівці з соціальної роботи, на теренах області є відсоток дітей, котрі ще не набули статусу дітей-сиріт, але проживаючи у біологічних сім’ях, вже опинилися у складних життєвих ситуаціях.
Тож обидві категорії дітей наразі потребують однакового правового захисту з боку органів влади», – зауважив посадовець. При цьому, за його словами, буде докладено усіх зусиль у вирішенні наявних проблем, аби діти без ризику для життя та здоров’я змогли залишатись у біологічних сім’ях. В іншому разі – їхні батьки позбавлятимуться прав на виховання. Заступник очільника області наголосив, що це питання перебуває на особливому контролі в облдержадміністрації.
Крім того, Ярослав Долгих повідомив про те, що цьогоріч усі діти, котрі набувають статусу дітей-сиріт, будуть влаштовані до сімейних форм виховання. «Минулого року кількість дітей, влаштованих у сімейні форми виховання, збільшилась удвічі та становить наразі близько 80 %. Але близько 20 % дітей-сиріт перебувають у державних інтернатних установах, оскільки потребують спеціального лікування, насамперед – неврологічного», – пояснив заступник очільника області.