Наприкінці зими відбулася зустріч представників ЖДУ імені Івана Франка і керівництва КП «Житомирводоканал» з приводу обговорення співпраці у галузі науково-дослідної діяльності.
Університет представив до розгляду керівництва КП «Житомирводоканал» чотири комерційні пропозиції. Перша - «Система оцінки якості стічних вод». Реалізація цього проекту, на думку науковців ЖДУ, дасть змогу виявити проблемні ділянки, що в свою чергу дозволить сформувати системи заходів для покращення технологічного режиму роботи очисних споруд. Визначення оптимального технологічного режиму роботи очисних споруд каналізації за методом оцінки інтенсивності живлення гідробіонтів дозволить встановити перелік значень гідрохімічних показників, при яких інтенсивность живлення гідробіонтів максимальна, а отже, і краща очистка стоків.
Друга - «Використання молюсків для очистки стічних вод». Цей проект спрямований на використання фільтраційного та седиментаційного потенціалу прісноводних молюсків для покращення якості природних і штучних водойм, зокрема використання цих тварин у технологічному процесі очищення забрудненої води. Адже відомо, що молюски, фільтруючи воду, очищають її від зависів, зокрема і частини забруднювачів, осаджуючи їх у донні відкладення або ж накопичуючи у своєму тілі, а також знищують хвороботворні бактерії, захищають воду від мікробіологічного зараження.
Третя - «Підготовка методичного забезпечення просвітницького курсу для молодших школярів ″Мандрівка краплинки″». Суть цього проекту полягає у розробці комплексного науково-методичного забезпечення курсу, який включатиме: робочий зошит для молодших школярів «Мандрівка краплинки»; методичний посібник для вчителя до викладання курсу «Мандрівка краплинки»; і розробку та обслуговування сторінки курсу «Мандрівка краплинки» на сторінці «Освітні програми» Інтернет-сайту КП «Житомирводоканал».
І четверта - «Обслуговування сторінки «Світ води» Інтернет-сайту КП ″Житомирводоканал″». Сутність проекту полягає в доопрацюванні й подальшому обслуговуванні Інтернет-сайту КП «Житомирводоканал», з урахуванням наповнення сторінок: «Освітні програми», «Екологія: світ води», «Етнографія: світ води» та «Цікаве про воду».
У зустрічі взяли участь: Киричук Г.Є. – доктор біологічних наук, зав. кафедри ботаніки; Сейко Н.А. – доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи; Чумак В.В. – кандидат хімічних наук, вик. обов’язки зав. кафедри хімії; Константиненко Л.А. – кандидат біологічних наук., ст. викл. кафедри ботаніки, а також представники КП «Житомирводоканал»: Ступакова Т.К. – начальник цеху водоводу; Башинська І.Л. – начальник лабораторії; Ролінський В.М. – начальник очисних споруд каналізації №1; Розенцвайг Я. Л. – начальник очисних споруд каналізації №2 та інші.
Відтак, учасники зустрічі провели вступні переговори щодо укладення господарських договорів на проведення наукових досліджень у галузі гідробіології, хімії та екології, а також щодо створення спеціальних просвітницьких програм і проектів екологічного характеру для дорослих та дітей.