У вересні в житомирському музеї "Ремісничий двір" в рамках історико-мистецького проєкту "Трави Полісся" презентують колекційну порцеляну, з якої можна буде випити чаю. Всі експонати виготовлені на колишніх п'яти порцелянових заводах Житомирщини.
Це заводи у Коростені, Баранівці, Кам'яному броді, Городниці та у Довбиші.
Колекцію порцелянового посуду розмістять у чайній кімнаті "Ремісничого двору", яка буде водночас і кімнатою-музеєм, розповів керівник "Ремісничого двору" Федір Євтушенко, передає suspilne.media. За його словами, з цієї порцеляни відвідувачі зможуть випити чаю:
З цими світлинами також можна буде визначити, на якому саме заводі і у який період випускалася порцеляна, каже Федір Євтушенко.
Саму виставкову залу оформили старовинною цеглою:
До оформлення музею-чайної долучилася житомирська художниця Олена Славова. На місці, де планують зробити скляну поличку, вона намалювала рожеві мальви:
Олена Славова каже, що працювала на чотирьох з п'яти порцелянових заводів області. Дизайн цукорниці-зайчика – це її ідея. Тоді виріб пішов у серійний випуск, тепер один із них є експонатом музею. Серед порцелянових робіт художниці є й авторські – в її колекції залишилося 10 статуеток:
Зі слів організаторів музею, історико-мистецький проєкт "Трави Полісся" планують представити у "Ремісничому дворі" на початку вересня.
Авторка: Ольга Груп-Сікора
Камера: Ігор Грач, Олександр Данилюк