Зима поки що не хоче поступатись весні, не зважаючи на те, що на календарі березень, сніг з льодом вкривають вулиці й досі. І якщо більшість людей такий сніжний і холодний початок весни не радує, то для любителів зимової рибалки холодні дні – це як щоденне свято.
Адже можна вийти на лід і порибалити. Втім, погода в березні оманлива, а морози вже не так міцно, як взимку, сковують водойми, тож любителям зимової рибалки слід дотримуватись певних правил безпеки на льоду, щоб не сталося біди.
А для того щоб трагедії на річці не сталось і в майбутньому, коли потепліє і лід стане крихким, бердичівські рятувальники спільно з іншими службами міста та відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, провели тренування готуючись до весняного періоду.
За сценарієм, учасникам тренування було необхідно врятувати трьох «рибалок», які опинились в льодовому полоні. Чергові пошуково-рятувальної служби розпочали операцію залучивши підрозділи МНС з порятунку і нещасних «рибалок». Виручали з льодового полону людей, як за допомогою традиційних рятувальних засобів, тобто катамарану, так і за допомогою нової методики – пожежного рукава наповненого повітрям. Останній, за словами Віктора Рябушка, начальника відділу НС та цивільного захисту населення, є оптимальним для роботи, оскільки не тоне у воді і дає змогу працювати на безпечній відстані.
Операція завершилась успішно – умовних рибалок витягли з ополонки, але найголовнішим, окрім порятунку людей, у цьому тренуванні було перевірити взаємодію галузевих аварійно-рятувальних служб. «Ми поетапно відпрацьовували кожен з трьох пунктів навчань: організація взаємодії, практичні дії аварійно-рятувальних служб та організація пошукових робіт на глибині. Результат навчань доволі високий – служби готові діяти за призначенням», - зазначив Віктор Рябушко, начальник відділу НС та цивільного захисту.