У минулому році місто залучило 2,8 млн.грн. коштів НЕФКО на заміну ліхтарів з лампами розжарювання на світлодіодні та утеплення дитячого садочка №21. Економія бюджетних коштів від реалізації цих проектів становитиме 522 тис.грн. в рік, а термін окупності складатиме 4 роки.
Погашення кредитних коштів відбуватиметься саме за рахунок економії. Міжнародні фінансові організації дають кредити лише на самоокупні проекти, незалежну оцінку яких проводять самостійно. Житомир таким чином стало першим містом в Україні, яке отримало пряме запозичення від НЕФКО, а досвід став основою для подальшої співпраці фінансової корпорації з іншими муніципалітетами України. Про це повідомив сьогодні, 20 березня 2013 року під час засідання виконавчого комітету, начальник управління муніципального розвитку Борис Пахолюк.
Ресурси фінансових організацій є найбільш прийнятним джерелом для розвитку міста, переконують фахівці. Адже відсоткові ставки, які надаються місту по кредитах, не перевищують 6%: ЄБРР надає кошти під відсоткову ставку до 6%, Світовий банк – до 1%, НЕФКО – до 6% (із Житомиром корпорація працювала під 3% річних у гривні). Разом із кредитними коштами місто залучає міжнародну фінансову допомогу, яка сягає до 30% від суми кредиту, що фактично перекриває всі видатки на обслуговування кредиту (у проекті з ЄБРР щодо модернізації системи теплопостачання Житомир залучив 50% гранту).
У планах на 2013 рік – участь міста у міжнародній урядовій програмі «Демо-Україна», в рамках якої передбачається впровадження енергоефективних проектів у секторі теплопостачання. Житомир увійшов у трійку з десяти пілотних міст. Вже у 2013 році в місті планують розпочати створення енергоефективного кварталу із районною котельнею по вул. Домбровського, 30. На реалізацію проекту будуть спрямовані кредитні та грантові кошти у співвідношенні 1:1 і частка власних коштів підприємств.
Також Житомир має шанс отримати кошти Світового банку на модернізацію водоканалу.