На об’їзній дорозі в селі на Житомирщині загинув водій вантажівки

Прикра дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої загинув чоловік, трапилася на території Вчорайшенської громади нещодавно. Ця подія викликала значний резонанс у соціальній мережі Facebook. Хтось співчував ріднім загиблого, а хтось критикував місцеву владу за неналежно облаштований об’їзд мосту. То де ж таки правда, та хто відповідатиме?

За інформацією, наданою начальником Ружинського відділення поліції Я. В. Онищуком, 15 січня надійшло повідомлення про те, що на мосту перекинувся вантажний автомобіль, постраждалий один чоловік, стан якого тоді був невідомий.

На місце пригоди виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що водій 1975 року народження уродженець та житель с. Софіївка Черкаського району рухався вантажним автомобілем DAF 95 XF 430, з причепом автодорогою Бердичів – Іллінці, на в’їзді в село Вчорайше, зі боку смт Ружин на ділянці, де відбувається реконструкція дорожнього мосту, під час підйому по засніженій дорозі при об’їзді мосту, нехтуючи вимогами дорожніх знаків (рух вантажних автомобілів заборонено), зупинив автомобіль і вийшов з нього, при цьому не забезпечивши надійну стоянку автотранспорту. У результаті цього, вантажний автомобіль з причепом покотився назад і лівим переднім колесом здійснив наїзд на водія, який загинув на місці пригоди. Нині триває перевірка.

«Перш за все, хочеться висловити співчуття родині загиблого водія. Адже ніхто не може змінити того, що сталося в цій трагедії… Однак, дехто із користувачів однієї із соціальних мереж почали звинувачувати в цій трагедії мене, як голову Вчорайшенської сільської ради. Я ніколи не приписував собі чужих заслуг, але й за чужі помилки відповідати не хочу. Ще в ті часи, коли я був заступником голови Ружинської РДА я неодноразово писав звернення до посадових осіб різного рівня, в тому числі й прем’єр-міністра України щодо ремонту мосту. Звучало постійно воно й під час особистих зустрічей із головою Житомирської ОДА (і колишнім, і теперішнім).

Минуло багато часу, доки ми добилися рішення про ремонт цього аварійного мосту, який був на межі руйнування. Оскільки балансоутримувачем згаданої дороги є саме Житомирська ОДА, то проект ремонту цього мосту замовляла саме вона (зазначаю, не ми, як представники сільської ради, на території якої той міст знаходиться, а саме балансоутримувач). Об’їзна дорога, якою зараз користуються водії, рухаючись тією ділянкою автошляху теж була спроектована в замовлених ОДА документах (наголошую, що це не ми самовільно вирішили її там облаштувати)», - розповідає Олександр Черешнюк, голова Вчорайшенської сільської ради.

За його ж словами, проект реконструкції був погоджений усіма відповідними інстанціями і в області, і в столиці на рівні міністерств, адже його фінансування відбувалося з державного бюджету, а всі ми знаємо, що використання державних коштів обов’язково ретельно контролюється і перевіряється.

Ще до початку основних робіт підрядна організація побудувала (згідно проекту) об’їзну дорогу, якою мали рухатися легкові та вантажні (грузопідйомністю до 3,5 тонн) автомобілі, швидка допомога, пожежний автотранспорт та маршрутні автобуси.

З обох під’їздів до мосту було встановлено близько 5 дорожніх знаків, які вказують маршрут об’їзду для великогабаритних вантажних автомобілів та забороняють їм рухатись вказаною ділянкою автошляху.

«Тобто, якщо водій не побачив один знак, то він мав би звернути увагу на інші… Зазначу, що якби всі дотримувалися правил дорожнього руху, то ми б не мали проблем із неналежним покриттям об’їзної. Адже одна справа, коли їде легковий автомобіль, а зовсім інша, коли дорогу, наче пиріг, ріже вантажівка вагою 40-50 тонн. Та, на жаль, не всі водії дотримуються правил, нехтуючи культурою поведінки на дорозі, а інколи й власною безпекою, що призводить до страшних та непоправних наслідків.

Повірте, (і мої слова може підтвердити безліч людей, зокрема й працівники підрядної організації, яка здійснює ремонт мосту), що цей водій не перший, хто знехтував правилами і знаками. Лінуючись їхати вказаним шляхом, вантажівки вагою 40-50 тонн застрягали біля мосту, гарували, псуючи дорогу тощо. Нам доводилось неодноразово залучати місцевих аграріїв, аби за допомогою потужних тракторів витягнути ось таких горе-«полонених». Не призначена ця дорога для важкої техніки тому й руйнується… Мені прикро, що людина втратила найцінніше в цій дорожньо-транспортній пригоді… Ми не повернемо батька та чоловіка в сім’ю, однак можемо застерегти інших від подібних ситуацій!», - переконаний Олександр Черешнюк.

Шановні водії, звертайте увагу на дорожні знаки, не нехтуйте правилами дорожнього руху! Будьте відповідальними та законослухняними водіями, не наражайте на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху. Пам’ятайте, що вдома на вас чекають рідні!

Хто винен у цій страшній трагедії остаточно встановить лише слідство, однак вже зараз можна сказати, що нехтуючи елементарними правилами безпеки можна втратити найцінніше, що маєте – власне життя.

Бережіть себе та дотримуйтесь ПДР.

Джерело: Фейсбук-сторінка Вчорайшенської громади (Ружинський район)

Читайте також: Житомир у житті Сергія Корольова

Читайте також: На Житомирщину насуваються сильні морози. ВІДЕО

Читайте також: Захоплююча історія 10-річної дизайнерки з Житомира. ПРОДОВЖЕННЯ

Читайте також: Житомирські бігуни з нагоди зимових свят пробігли дистанцію, «намалювавши» ялинки. ФОТО

Читайте також: На Бердичівщині виявили останки воїна РСЧА, який загинув у липні 1941 року. ФОТО

Новини компаній
11:00, 23 грудня