Станція дистанційного зондування Землі житомирського університету — перша українська станція приймання даних в Х-радіодіапазоні

Про це повідомив у Фейсбук ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

Станція дистанційного зондування Землі Поліського національного університету стала першою українською станцією приймання даних в Х-радіодіапазоні, яка включена до переліку аналогічних станцій в світі.

Фахівцями Центру космічних досліджень Поліського національного університету продовжується дослідна експлуатація наземної станції приймання інформації дистанційного зондування Землі з космосу НСПІ-8,2.

«В якості практичних кроків інтеграції в міжнародний космічний науковий простір налагоджена співпраця з Direct Readout Laboratory (Goddard Space Flight Center, NASA, USA) щодо отримання за допомогою НСПІ-8,2 даних з космічних апаратів серії SNPP, JPSS, TERRA в режимі реального часу та подальшого оброблення багатоканальних космічних знімків. Отримані дані застосовуються в галузі екологічної безпеки, метеорології, кліматології, підвищення ефективності сільського господарства тощо. СНПІ-8,2 Поліського національного університету є першою українською станцією приймання даних в Х-радіодіапазоні, яка включена до переліку аналогічних станцій в світі», — акцентує Олег Скидан.

Ректор навчального закладу ще й посилання на додаткову інформацію надіслав:

(https://directreadout.sci.gsfc.nasa.gov/?id=dspContent...; https://directreadout.sci.gsfc.nasa.gov/?id=dspContent... )

Читайте також: Житомир у житті Сергія Корольова

Читайте також: На Житомирщину насуваються сильні морози. ВІДЕО

Читайте також: Захоплююча історія 10-річної дизайнерки з Житомира. ПРОДОВЖЕННЯ

Читайте також: Житомирські бігуни з нагоди зимових свят пробігли дистанцію, «намалювавши» ялинки. ФОТО

Читайте також: На Бердичівщині виявили останки воїна РСЧА, який загинув у липні 1941 року. ФОТО