Однією з важливих форм забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації в органах обласної прокуратури є надання інформації на запити.
Загалом минулого року на адресу органів обласної прокуратури надійшло 167 запитів на публічну інформацію, що на 33,6 % більше, ніж за аналогічний період попереднього року.
Збільшення кількості надходження запитів на інформацію засвідчило про підвищення рівня правової обізнаності громадян, активізацію використання ними можливостей, які надав Закон України «Про доступ до публічної інформації». У цілому, велика кількість розглянутих запитів також підтверджує постійний інтерес суспільства до діяльності органів прокуратури, у тому числі роботи Житомирської обласної прокуратури.
До апарату обласної прокуратури надійшло 119 запитів, решту – 48 інформаційних запитів - розглянули місцеві прокуратури.
Більшість – 111 запитів – надійшло від громадян, 39 - від засобів масової інформації, 7 – від громадських організацій, 10 – від інших юридичних осіб.
Засобами електронного зв’язку отримано 84 запити, поштою – 75, на особистому прийомі – 8.
Прокурорами розглянуто 151 запит, ще 16 скеровано за належністю іншим розпорядникам інформації.
За результатами розгляду надано інформацію на 80 запитів, роз’яснення – на 62 запити, відмовлено у задоволенні 9 запитів.
Із розглянутих запитів 57 стосувалися питань досудового розслідування, 25 - кадрових питань, 4 - організаційно-розпорядчої діяльності, 2 – щодо представництва інтересів держави в суді, 63 – інших питань.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури