На телефон «Гарячої лінії» Державної екологічної інспекції Поліського округу зателефонував мешканець смт. Пулини, Житомирської області, який повідомив, що в мисливських угіддях Червоноармійської УТМР виявлено Червонокнижну тварину – видру річкову, яка потрапила до капкану.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу здійснили виїзд в зазначене у зверненні місце та спільними зусиллями вивільнили тварину. На місце події викликано ветеринара, який оглянув тварину та повідомив, що в неї забій м’яких тканин передньої лапи, травм які могли б загрожувати життю не виявлено, тому було прийнято рішення випустити її у навколишнє природне середовище.
Шановні громадяни! В разі виявлення Вами будь – яких браконьєрських дій велике прохання повідомляти Державну екологічну інспекцію Поліського округу за номерами телефонів (0412) 46-49-54 та 068-717-03-34
Довідка.
Варто зазначити, що капкани є знаряддями, які наш закон забороняє застосовувати. Ці металеві конструкції здатні захопити лапу, або ж шию тварини. Використовувати капкани є вкрай жорстоко! Коли бідолашний звір потрапляє до нього, то він дуже страждає! Бувають випадки, що тварини, наприклад, стікають кров’ю. Є й ще один перебіг подій – звір просто втікає, відкусивши собі кінцівку, яка потрапила до капкану, аби врятуватися. І втікає тварина вже на тих кінцівках, які в неї лишилися.
Вкрай часто капкани застосовують браконьєри. Особливо часто вони використовують такі знаряддя, які захоплюють кінцівку тварини. Ці заборонені конструкції – невибіркові. Мається на увазі, що в капкани потрапляють і дикі звірі, й інші тварини, які можуть, наприклад, бути занесеними до Червоної книги!
Джерело: Державна екологічна інспекція Поліського округу