Протягом двох тижнів проходили зустрічі педагогічних колективів Голубівської, Верхівнянської та Карабчиївської ЗОШ з начальником відділу освіти Валентином Цезаровичем Саківським з приводу оптимізації шкіл.
Відділом освіти було проведено відповідний аналіз усіх шкіл Ружинської громади за такими показниками: стан приміщень, бюджет, якість освіти, кількість учнів та педагогів, транспортне сполучення. Відповідно до результатів цього аналізу, стає зрозуміло, що деяким школам оптимізації не уникнути.
Голубівську ЗОШ I-III ступенів Валентин Саківський відвідав 31 березня. Він розповів про варіанти оптимізації школи з переведенням учнів до Ружинської гімназії: безкоштовне харчування і довіз учнів до Ружинської гімназії буде відбуватися обов’язково, функціонуватиме група продовженого дня, забезпечиться працевлаштування вчителів. За словами Валентина Цезаровича, Голубівська школа потребує оптимізації, бо, за державною субвенцією, держава виділяє на учня 34 тисячі гривень на рік, тоді як у Голубівській школі на одного учня витрачається майже 65 тисяч гривень. У школі навчається 42 учні, наповнюваність класів мінімальна.
Верхівнянську та Карабчиївську ЗОШ начальник відділу освіти відвідав 6 квітня. Оптимізація обох шкіл відбуватиметься таким шляхом переведення дітей до Ягнятинської ЗОШ I-III ст., обов’язковий і комфортний довіз учнів, безкоштовне харчування, нагляд за дітьми, працевлаштування вчителів. За даними 2020 року, у Верхівнянській школі навчається 50 дітей, затрати на одну дитину – 65 тисяч гривень, у Карабчиївській – 12 учнів, затрати на одну дитину – 89 тисяч гривень замість 34. За словами Валентина Цезаровича, у класах, де навчається 5-6 учнів, дітям важко вповні реалізувати свої комунікативні можливості.
Батьки учнів, староста села Олександр Лікарчук, депутат селищної ради Надія Кравчук проти закриття Голубівської школи, вони голосують за те, щоб учні Прибережненської школи відвідували Голубівську школу, бо, на їх думку, це менш травматично для дитячої психіки. У випадку з Верхівнянською школою батьки та керівництво пропонують альтернативу – перетворення Верхівнянської ЗОШ I-III ступенів на ЗОШ I-II ступенів. Батьки та педагогічний колектив Карабчиївської школи голосують за оптимізацію. Вони прагнуть забезпечити своїх дітей та учнів якісною освітою в кращих умовах.
Євгенія Осаволюк, «Ружинська земля»
Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон
Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО