«Пласту» — 109: до дня народження пластового руху в Україні житомиряни знайомляться з його історією

Понад сторічна історія скаутського руху в Україні з'явилася сьогодні на Михайлівській. Фото, спогади, матеріали розповідають про тих, хто вперше заснував «Пласт» в Україні та організував його осередки в містах.

«Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові і Україні та допомагати іншим...» – слова, які промовили пластуни, складаючи Першу Пластову Присягу у Львові 12 квітня 1012 року, й на сьогодні є провідною ідеєю організації.

«Пластуни активні, відповідальні, дбають про своє здоров’я, бережуть природу. Такими вони були і 100 років тому, - каже начальниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Ірина Ковальчук.

«У Пласті я з 2009 року. Прийшла в організацію ще маленькою дівчинкою та планую бути тут усе життя. Я є зв’язковою дівочого куреня, організовую для дівчат різні табори та заходи..», - розповідає Катерина Лозинська та показує нашиті на формі відзнаки, отримані за участь у різних таборах. Каже, недавно вона вийшла заміж за пластуна, їхні діти також будуть пластунами.

На сьогодні найчисельніша молодіжна організація Пласт об’єднує майже 10 тис. різних за віком учасників у 118 осередках нашої країни. організація діє й за межами України близько в 10-ти державах світу.

На фейсбук-сторінці Пластового молодіжного центру Житомирської міської ради до 16 квітня триває онлайн-конкурс на творчий та оригінальний допис, присвячений річниці пластового руху. Перемогу отримають ті, хто матиме найбільше вподобайок та поширень, їх оголосять 19 квітня.

Виставку «Вони не зрадили присяг», присвячену історії українського пласту, можна переглянути на вулиці Михайлівській до 10 травня.

Джерело: сайт Житомирської міської ради

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет