На Житомирщині правоохоронці з початку квітня шукали вже 32 дитини, які вчасно не повернулися до своїх домівок

З настанням теплої пори року поліцейські реєструють збільшення кількості випадків полишення домівки неповнолітніми. Найчастіше до поліції із повідомленнями про зникнення дітей зверталися жителі обласного центру. Правоохоронці закликають батьків приділяти більше уваги юним нащадкам та навчати їх правил безпеки.

До Житомирського райуправління поліції минулого тижня звернулись батьки 9-річної дівчинки, яка вчасно не прийшла додому з прогулянки. Як з’ясувалось, дитина пішла розважатися у сусідній двір, не повідомивши про це рідних. Схожа історія трапилася і з 10-річним житомирянином: хлопчик катався на роликах та захопився, поїхавши з друзями далі, ніж дозволили батьки.

Через непорозуміння між колишнім подружжям, які нині не проживають разом, поліцейським довелося встановлювати місце знаходження 15-річного підлітка. Як з’ясувалось, хлопець перебував у батька, у той час як мати повідомила до поліції про його зникнення.

Двох жительок Хорошівської громади, віком 12 та 13 років, поліцейські розшукали у столиці. За словами рідних, які звернулися до поліції, дівчатка вирушили на прогулянку та опівдні їх ще бачили у центрі селища. Згодом юнки вчасно не повернулися додому та на телефонні дзвінки не відповідали. Зрештою поліцейські з’ясували, що дівчатка самостійно дісталися до м. Києва. Їх повернули додому.

Керівник підрозділу ювенальної превенції ГУНП в області Наталії Гончарук зазначає, що у теплу пору року діти більш схильні вирушати у самостійні мандри:

- Тривалий світловий день та комфортна температура повітря викликає у них бажання досліджувати світ, ставати більш самостійними. Однак такі позитивні прагнення мають здійснюватися тільки з відома та у супроводі дорослих, адже дозвілля, перш за все, має бути безпечним.

Відтак поліцейські закликають батьків приділяти максимум уваги дітям: завжди обговорюйте плани на день, домовляйтеся про межі, де дитина може самостійно гуляти, та про постійний зв’язок, навчайте правил поведінки у різних ситуаціях. Контролюйте місце перебування дітей та формуйте почуття відповідальності.

Також важливо: у разі зникнення дитини, одразу ж звертатися до поліції. Оперативне залучення основних та додаткових сил, широке сповіщення про розшук та використання технічних засобів дозволяють швидко встановити місце перебування зниклого.

Нагадаємо, 4 квітня правоохоронці розшукували 11-річного хлопчика з м. Коростеня, який зник у Житомирі.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Читайте також: У Житомирі 15 квітня планують завершити опалювальний сезон

Читайте також: Унікальні місця Житомирщини: дивовижний малинський підводний музей. ФОТО

Читайте також: Депутатка міськради про школу в центрі Житомира: Щоб умістити всіх дітей, у клас переобладнали навіть туалет