Учениця з Житомирщини здобула третє місце у конкурсі МАН

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей.

Щороку близько 100 тисяч обдарованих дітей з усієї України беруть участь у відбірних етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Цьогоріч участь у конкурсі МАН України взяла учениця 11 класу Білилівської гімназії Софія Кухар.

Читайте також: «Люди все більше перетворюються на паразитів», — на «алейці» між Чудновом та Дубище купа медичного сміття. ФОТО

Читайте також: Новим директором Житомирського бронетанкового заводу став Геннадій Гращенков

Вчителька зарубіжної літератури і наставниця Софії, Валентина Олександрівна Пономарьова, розповідає, що кандидатів для участі у конкурсі в їхній школі є достатньо. Але думка про те, щоб працювати саме з Софією, виникла одразу. Дівчина надзвичайно обдарована і розумна, начитана, ініціативна, комунікабельна. Її знання ґрунтовні і поглиблені, вона гарно навчається і відповідально ставиться до усіх завдань. Має високі результати з усіх предметів, мріє в майбутньому стати лікарем.

Для Софії така пропозиція стала хвилюючим і цікавим етапом у житті. Вона зізнається, що дуже хвилювалась і відчувала велику відповідальність за результат:

«Валентина Олександрівна запропонувала мені досліджувати тему «Різдвяна казка у творчості Ч. Діккенса «Різдвяна пісня в прозі». Я одразу погодилась, бо тема мені сподобалась, і я відчуваю, що вона є досить актуальною сьогодні. Бо Чарльз Діккенс своєю повістю хотів нагадати людям про справжню сутність і сенс цього чудового свята. До того ж я дуже люблю цього письменника, прочитала всі його твори».

Після погодження теми Валентина Олександрівна і Софія почали плідно працювати, майже два місяці вони трудились над дослідженням, щоб у грудні успішно захистити його і перейти на наступний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України. Для того, щоб гідно захистити свою працю, дівчина разом з вчителькою близько тижня працювали над створенням постеру, щоб продемонструвати його в перший день конкурсу.

Софія каже, що вони дуже хвилювались, бо не знали, як все буде відбуватись в умовах карантину. Але згодом заспокоїлись, швидко сприйняли атмосферу онлайн конкурсу. Важливо було правильно і цікаво все оформити, щоб бути гідним конкурентом. 16 березня відбулась демонстрація постеру, який описував мету і актуальність дослідження. 17 березня відбулося представлення власне досліджень. Конкуренція була серйозна і гідна, всі показали високий і якісний рівень підготовки.

Читайте також: У мережі показали умови в оздоровчому таборі «Орлятко» на Житомирщині. ФОТО

Читайте також: Вже у травні стартує будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі

За словами Валентини Олександрівни, вони надіялись на перемогу, але розуміли, що це буде дуже важко. Результатом на конкурсі – 3 місце, дуже задоволені, бо до кінця сумнівались, що їм вдасться вибороти призове місце. Софія зізнається, що була дуже рада своїм результатам. Батьки надзвичайно гордяться своєю дівчинкою, а однокласники радіють за подругу.

Софіє, бажаємо тобі ще багато перемог у майбутньому. Обов’язково досягти своєї мети, постійно вдосконалювати і розвивати свої здібності. Валентині Олександрівні бажаємо здібних учнів і ще багато перемог на педагогічному шляху.

Євгенія Осаволюк, «Ружинська земля»