Лісівники Житомирщини: Короби – ефективний спосіб вирощування сіянців

Розсадники для вирощування сіянців сосни звичайної та різних декоративних культур є в кожному лісництві Овруцького лісгоспу. З початку весни запроваджено ще один спосіб забезпечення потреб у посадковому матеріалі - це вирощування сіянців у дерев’яних коробах. Ця практика не нова, проте цьогоріч широко застосована в усіх лісництвах нашого господарства.

Читайте також: Неймовірний затоплений кар’єр на Житомирщині з висоти пташиного польоту. ВІДЕО

Читайте також: Червень театральний: Що подивитися в Житомирському облмуздрамтеатрі наступного місяця. ПРОГРАМА

За словами помічника лісничого Бережестського лісництва Володимира Лісовця використання цієї технології дозволяє не лише скоротити витрати на підготовку садивного матеріалу, але й відчутно прискорити ріст лісових культур і збільшити їх вихід. Це досягається за рахунок збільшення щільності посіву та порівняно мінімального догляду.

Аби створити оптимальні умови для росту сіянців дерев’яний короб висотою 70 сантиметрів спочатку заповнюють щебенем і відсівом для дренажу – це потрібно для того, щоб зайва вода не затримувалася в коробі. Потім вкладають шар кори дерев, насамкінець, засипають спеціально підготовленим родючим ґрунтом, змішаним із торфом. При несприятливих погодних умовах короби накривають плівкою, а щоб захистити від прямих сонячних променів - спеціальною сіткою, яка не заважає штучному та природному поливу.

Цей та інші способи вирощування сіянців дають змогу забезпечити власні потреби лісгоспу в якісному посадковому матеріалі та для реалізації.

Читайте також: Цього року табір «Супутник» не буде реалізовувати путівки

Читайте також: Увечері 3 червня Житомир залишиться без води

На фото:

Володимир Лісовець розповідає про відмінності у вирощуванні сіянців у розсаднику та в коробах.

молоді майстри лісу Прилуцького лісництва готують лісові «вузькі грядки».

Джерело: Овруцьке лісове господарство, Фейсбук