Хранителі історії: У Житомирі відзначили працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек голова обласної ради Володимир Федоренко завітав до КЗ «Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича» Житомирської обласної ради.

Голова облради ознайомився з діяльністю бібліотеки та відзначив працівників закладу.

Грамотою обласної ради нагороджено Хробуст Лілію Валентинівну – завідуючу відділом мистецтв КЗ «Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича» Житомирської обласної ради.

Подякою обласної ради нагороджено Усачову Ірину Анатоліївну – провідного економіста КЗ «Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича» Житомирської обласної ради.

Читайте також: ТОП-5️ ідей для осінньої подорожі на Житомирщині, — ФОТО

«Приємно бачити, що у закладі поєднані традиційні зв’язки між людиною і книгою та сучасні технології. Я щиро вдячний нашим бібліотекарям, які зберігають знання, накопичені століттями та сміливо крокують в ногу з часом. Нехай робота завжди приносить вам задоволення та натхнення, а відвідувачів у читальних залах стає все більше», - сказав Володимир Федоренко.

Комунальний заклад «Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича» Житомирської обласної ради – одна із найстаріших бібліотек України та найбільше сховище творів друку в області. Офіційно вона була відкрита 10 квітня 1866 року (за старим стилем). За новим стилем це 23 квітня, тож цього року заклад відзначав свій 155-й ювілей.

Послугами бібліотеки в різні часи користувалися Михайло Коцюбинський, Олександр Купрін, Олександр Довженко, Григорій Мачтет, Василь Земляк, Борис Тен та інші.

У бібліотеці зберігаються понад 850 тис. книг, періодичних видань та інших документів з усіх галузей знань. Фонд рідкісних і цінних видань складає понад 11 тис. документів.

1786 року було видано найстарішу книгу бібліотеки. Це збірник бесід Івана Златоуста. Книга важить більше 6,5 кг. 1829 року була видана найменша книга з ілюстраціями «Менестрель». Найбільшою книгою є Національний атлас України, який був виданий у 2007 році. А найважчою - книжка-гіган «Фауст» Гете. Також у фонді найперше видання творів Лесі Українки 1924 року та прижиттєві видання творів Шевченка.

Головна мета діяльності бібліотеки – забезпечення потреб користувачів в інформації не тільки традиційними засобами, а й на основі нових інформаційних технологій.

Середньооблікова чисельність працівників бібліотеки – 106 людей.

За I півріччя 2021 року заклад відвідало 23179 читачів.

Читайте також: У Житомирі командир роти, перебуваючи у відпустці, врятував жінку, що хотіла стрибнути з балкону

Варто зазначити, що окрім Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області також перебувають КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» Житомирської обласної ради та Обласна бібліотека для дітей Житомирської обласної ради.

Джерело: сайт Житомирської облради