Рятувальники області закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки в природних екосистемах

З початку року на Житомирщині вже сталося 430 пожеж у природних екосистемах, під час яких вогнем пройдено майже 692 га території.

Здебільшого основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є неконтрольоване випалювання сухої рослинності, необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку в лісових масивах й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Гасити такі пожежі дуже складно, адже висохла рослинність спалахує мов факел і полум’я поширюється зі швидкістю вітру. Також ускладнює приборкання таких загорянь віддаленість джерел водопостачання або їх відсутність, захаращеність шляхів до осередків займань, швидке розповсюдження полум’я на великі площі.

Але незважаючи на постійні застереження рятувальників, на лінію екстреного виклику «101» продовжують надходити повідомлення про загорання сухої рослинності та стерні на сільськогосподарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть на територіях приватних домоволодінь.

Звертаючи увагу на ситуацію, що складається через випалювання сухотрав’я, Головне управління ДСНС України у Житомирській області звертається до всіх громадян: не підпалюйте суху траву в лісі, на полі, городі, біля своїх будівель! Будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками. Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Якщо пожежу не можете здолати самотужки – зателефонуйте до Служби порятунку «101», повідомте про знайдений осередок загоряння і вкажіть точне його місце.

Лише спільними зусиллями вогнеборців та свідомим ставленням громадян до пожежної безпеки можна зберегти довкілля!

ГУ ДСНС України в Житомирській області