Славне містечко Ружин, як і його мешканці, має свою біографію, притаманну йому долю й історію закарбовану на сторінках історичних книг та літописів. Любов і повага до Ружина приходить з усвідомленням його славного тагероїчного минулого. У 1071 році у літописах містечко згадується, як Скоргородок, який згодом був зруйнований монголо-татарською ордою. А коли вигоріле містечко відбудували, то перейменували на Щербів. З часом наше селище у складі зземель Правобережжя потрапило під владу шляхетської Польщі, у руки князів Ружинських, які й наказали Щербів перейменувати в Ружин.
За роки свого існування Ружин пережив чимало подій – бурхливих і трагічних, яскравих та радісних. Головною гордістю містечка є його люди, які в усі часи творили і примножували славу і добробут Ружина. Не забувають про історичне минуле містечка і нинішні його мешканці. Минулого тижня у День захисників і захисниць України, День козацтва та у свято Покрови Пресвятої Богородиці ружинчани відсвяткували 430-річницю з дня перейменування містечка в Ружин.
Розпочали святкове дійство біля пам’ятного знака «Тим, хто поклав життя за Свободу та Незалежність України». Благочинний Ружинського округу ПЦУ отець Андрій Яким, настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької церкви о. Іван Стефанишин, настоятель церкви Івана Богослова с. Карабчиїв отець Петро Зубрицький разом з присутніми учасниками бойових дій у зоні АТО, ООС, рідними загиблих героїв, керівництвом району і громади, мешканцями селища відслужили панахиду за полеглими бійцями. Вшанували пам’ять героїв і приєдналися до богослужіння благочинний Ружинського округу УПЦ Богдан Бабич та настоятель Свято-Нікольського храму, протоієрей Володимир Бринзюк. Згодом присутні поклали квіти до пам’ятного знака і хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять борців, які віддали життя за свободу держави, її гідність, суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.
Читайте також: Пролітаючи над мальовничим містом на Житомирщині, — ВІДЕО
Продовжили свято на площі біля Ружинського будинку культури. Привітала односельців зі святом Ружинський селищний голова Людмила Біляк, яка зазначила, що тисячі мешканців Ружина відстоювали свою землю на фронтах у часи Другої світової війни. 378 мешканців тоді Ружинского району були призвані Ружинським військкоматом у зону АТО. Серед них – і ті, хто проходив військову службу за контрактом. Відповідно до клопотання виконкому Ружинкьої селищної ради, Бердичівська районна рада присвоїла звання «Почесний громадянин Бердичівського району» (посмертно) учасникам антитерористичної операції, які героїчно загинули, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України, а саме: Олегу Славіцькому, Сергію Хрущу, Віталію Циборі, Олександру Закусілу, Петру Дубику, Павлу Мазуру та Сергію Руденку.
Подяками Ружинської селищної ради та одноразовими грошовими допомогами за самовіддане служіння українському народові, сумлінне і бездоганне виконання своїх службових обов’язків під час захисту суверенітету і територіальної цілісності держави та з нагоди державного свята відзначено учасників бойових дій, які мають групу інвалідності: Сергія Сторожука, Віктора Шимона, Віктора Піскуна, Сергія Любінецького, Миколу Волинця, Олександра Шелеста, Олександра Кравчинського, Володимира Стрільчука, Володимира Лянгу, Юрія Зайця, Руслана Артеменка, Юрія Клуса, Сергія Далічука, Олександра Ставничого, Володимира Івачевського, Олега Мільневського, Сергія Голюка, Олексія Полуніна та Андрія Калетюка.