Житомирянин створив біолабораторію, де навчає дітей створювати екологічні речі, які замінять пластик, — ВІДЕО

У Житомирі Олег Земнухов створив біолабораторію, де навчає дітей створювати екологічні речі, які в майбутньому можуть замінити пластик у побуті. Про це Суспільному розповів сам Олег Земнухов.

У біолабораторії діти навчилися створювати тверду плівку із чайного гриба. З цього матеріалу, за словами керівника біолабораторії, можна робити гаманці, взуття та пакети.

"Ми беремо чайний гриб, заклали його до тари і почали пшикати солодким чаєм. Так він у нас виріс. Я цим займаюся, щоб у майбутнього покоління не було пластику", – розповів гуртківець Святослав.

Виготовлення чайного гриба

Далі в чайний гриб вживлюють волокна, наприклад, з листя дерев.

"Прогресивні країни вже забороняють пластикові вироби, потихеньку виводячи їх з обігу. Але потрібна альтернатива пластиковим виробам. Цим і займаються біодизайнери, які знаходять альтернативні матеріали, які не шкідливі, а дружні до природи. Потрібно створювати такі лабораторії для дітей, щоб популяризувати таке світосприйняття та екологічного мислення", – розповів Олег Земнухов.

Олег Земнухов

Створення твердої плівки з чайного гриба

Біолабораторія та гурток на її базі почав працювати місяць тому. Наразі лабораторія ще знаходиться у стадії формування.

"Ми розпочали свою роботу з розведення бактеріальної культури, яку всі знають, як чайний гриб. Насправді ж чайний гриб – це не гриб, а симбіоз бактерії та дріжджів. Це "жива" лабораторія, де ми вирощуємо матеріали, досліджуємо зміни, якість тих матеріалів, з якими ми працюємо", – сказав Олег Земнухов.

Леонід Мацієвський, suspilne.media

Фото: Суспільне Житомир