«Безбар'єрність у комунікаціях» – воркшопи з такою назвою проходять у Житомирі. Цільова аудиторія: працівники державних органів влади, органів місцевого самоврядування та представники медіаспільноти. Організатор заходів – департамент соціальної політики міської ради.
Про це інформують на сайті Житомирської міської ради.
Сьогодні держава та муніципалітети рухаються шляхом комплексного розв'язання проблем інклюзивності. Це інтегрування фізичної, цифрової, соціальноїта інформаційної безбар’єрності до всіх сфер міськоїта державної політики.
Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна комунікація, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп.
Учасників тренінгів також ознайомили з Довідником безбар’єрності - гідом з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Цей ресурс зручно і наочно показує що таке безбар’єрність, дає підказки яку термінологію вживати, а від якої варто утриматися.
У липні Уряд затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.